Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kojarzycie może, czy w mieszkaniu deweloperskim mogę sobie przenieść zlew i zmywarkę 2-3 metry dalej (prostopadle), ale na ścianę która graniczy z sąsiadem? Na czerwono zaznaczyłem miejsce gdzie jest domyślne miejsce na zlew i zmywarkę (i tam w ścianie jest przyłącze), na zielono zaznaczyłem gdzie ja to bym chciał. Teraz jest tak, że na czerwono jest zlew i zmywarka a z tyłu za ścianą jest łazienka i jest pralka. Więc najlepiej byłoby chyba nie ruszać tego. W ogole nie znam się na hydraulice, czy muszę przekuwać od nowa ścianę która graniczy z sąsiadem? Czy jeślli to jest dość blisko to można puścić rury do tego przyłącza które jest teraz? Żeby od razu łazienka z tego korzystała i pralka. Z kwestią wentylacji itp raczej nie będzie problemów. Czy muszę się dowiedzieć czy ta ściana na której chcę robić zlew i zmywarkę jest nośna? Sorry za pewnie głupie pytania..

#remontujzwykopem #budujzwykopem #hydraulika #kuchnia #mieszkania

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632972ce9a4a773345e62156
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Kojarzycie może, czy w mieszkaniu d...
źródło: comment_1663669910JeHxhaEYa6ekFso1K5B1GV.jpg
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: problem jest z kanalizacją tj zależy jak jest przejście przez strop/pion, z wodą to tak czy inaczej coś się da ułożyć.
kanalizacja potrzebuje spadków, rura 5cm też swoje zajmuje itp - wiec tu nawet jak jakiś magik coś ułoży to nie znaczy, że po latach nie będzie jakiejś wesołej awarii
@AnonimoweMirkoWyznania Jeśli dopuszczasz możliwość puszczenia rur po ścianie, ukrytych gdzieś za szafkami oraz uda się zapewnić spadek dla kanalizacji, to nie powinno być problemu.
Jeśli trwa budowa, to zapytaj dewelopera czy możliwe są takie zmiany, bo może uda się bezboleśnie przenieść.
ŻółtyCielak: @selenita66
Mieszkanie jest już gotowe, każda zmiana danego fragmentu to utrata rękojmi (tak mi mówią). Ogólnie to myślałem, że może da się schować te rury w "mojej" ścianie (tzn tej gdzie jest to przyłącze, w tej ścianie na czerwono) żeby to ładnie wyglądało, a z kolei na ścianie sąsiada (na tej na zielono) żeby już nie kuć w jego ścianie tylko właśnie puścić za szafkami. Generalnie koncepcja jest taka, że
@AnonimoweMirkoWyznania: nie mam zdania, zależy wszystko od sytuacji oraz ew możliwości ułożenia czegoś za szafkami itp. Jak nie zmienisz to 100% jest ok ;) jak sytuacja sprzyja to zmiana jest możliwa, jak nie to może być średnio - to na prawdę wymaga oceny przez kogoś na miejscu, lub wiedza gdzie są piony - bo jak np pion jest w rogu, a istniejące podejście jest w ścianie - to teoretycznie da się