Wpis z mikrobloga

Montuję bojler w busie. Do ogrzewania wody za pomocą gazu. Stary używany bojler niemieckiej firmy Truma. Przed zakupem polutowałem trochę kabelków, wymieniłem bezpieczniki, przejrzałem, odpaliłem i wszystko działało. Wszystko działało, grzał wodę, nie miał problemów z zapaleniem. Zamontowałem bojler w samochodzie. Musiałem specjalnie wyciąć dziurę w karoserii na komin. Uszczelniłem komin spalin uszczelniaczem do wysokich temperatur. Podłączyłem instalację wodną, podłączyłem gaz, podłączyłem zasilanie bojlera 12v.

Wszystko jest zamontowane w busie i podłączone. Woda jest. Zasilanie jest. Gaz jest. Bojler nie działa. Wykopfejs.jpg xD

#kamper #zalesie #remontujzwykopem #budujzwykopem
Pobierz Wyszynkowski - Montuję bojler w busie. Do ogrzewania wody za pomocą gazu. Stary używa...
źródło: comment_1663616489B7A7X8R3k4FO9Rz49AIZIg.jpg
  • 35
@Jarek_P multimetr mam, użyłem od razu. Bezpiecznik jest przed zasilaniem sterownika. Sterownik działa, iskrownik już nie. Bezpiecznik się nie pali, wartość taka jak mówi producent. Bezpiecznik jest dobry, sprawdzony miernikiem. Dałem wyższa wartość bezpiecznika 5A (wcześniej 1.6A) i teraz działa.

Jaki z tego wniosek? Ja niestety nie wiem
@Wyszynkowski: piszesz o zmianie z rurkowego szklanego na samochodowy, czy oprawka była w związku z tym zmieniana? Czy chodzi o samochodowy stary, taki zbliżonych gabarytów do rurkowego? Jeśli tak, to problemem mogły być same gabaryty bezpiecznika i trzymające go sprężyste łapki, te samochodowe mają stożkowo formowane końce i są minimalnie dłuższe, może rurkowy źle kontaktował, stykając się akurat przez mocniej zaśniedziałe fragmenty łapek?
miałem tak kiedyś z LPG do silnika. Bezpiecznik się nie spalił, a nie puszczał napięcia. 1200km z Bośni wracałem na benzynie. Gazownik wymienił bezpiecznik xD


@Wyszynkowski: Pewnie prędzej podstawka była skorodowana albo same nóżki bezpiecznika lub też był tak spalony że nie było widać. Kiedyś znajomy nawkładaj chińskich bezpieczników do samochodu i przestał mu odpalać, mechanicy cudowali wymieniali ECU. Ja sprawdziłem że nie ma zasilania na ECU i znalazłem ten bezpiecznik
@Wyszynkowski: poxilina jako uszczelniacz jest znakomita, pęknięta wzdłuż szwu po niespodziewanym przymrozku i prowizorycznie załatana "na teraz, a potem się wymieni" rura u moich rodziców na działce ma już coś ze 20 lat z tą poxiliną i cały czas trzyma. Tylko dobrze to oczyść i odtłuść.
@Wyszynkowski: a czyli fabrycznie multivan
Pytam bo chce cos zrobic podobnego tyle że startuje od blaszaka z dorobionymi siedzeniami z tyłu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Fotele obracane mi sie marzą ale same obrotnice pierunsko drogie a jeszcze mam już je tak wypierdziane że wymagają wymiany
@6182 trochę rzeźby jest ale pasują. Jak umiesz spawać to wszystko pasuje. Ja swój fotel chciałem mieć z homologacją :D no i jeszcze nie spawam. Ale wiem, że jak mam T4 to muszę się nauczyć