Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #komputery #laptopy #pytaniedoeksperta

Potrzebuję laptopa do pracy. Budżet max 2000. Laptop ma być nowy, więc wszystkim od "poleasingowych thinkpadów" dziękuję z góry, ale nie.

Wymagania, pierwsze dwa obowiązkowe, trzecie opcjonalne
1)Obsługa pakietu office (szczególne uwzględnienie Excela i Accessa)
2)Obsługa jednoosobowej działalności gospodarczej (branża e-commerce)
3)Obsługa filmów - komputer będzie tak długo jak to możliwe odłączony od sieci
4)Umożliwienie mi zdobywanie kompetencji cyfrowych (chodzi o to by się dało uruchomić np. program do klepania kodu i kompilowania programu, program do grafiki 3D. Nie zależy mi kompilowaniu samodzielnym nowego GTA, raczej na radości wynikającej z tego że napisałem program na poziomie windowsa 95, czy stworzyłem stół i krzesło w przestrzeni i ła, ale fajnie)

Programy do udźwignięcia (pogrubiłem te które musi)
- Excel - Access
- Outlook
- Canva
- Bankowość online
- Jakiś prosty program do księgowości
- VLC Media Player
- Środowisko do programowania w pythonie/javascripcie
- Blender
- Audacity

Pożądane cechy komputera:
-Cichy (wystarczająco, by druga osoba mogła spać w pokoju obok)
-Wytrzymała bateria (8h+ byłoby ideałem, jednak nawet dwoma się zadowolę, jeżeli to będzie max, ogólnie czym więcej tym lepiej)
-Duży dysk wbudowany (tu ponownie czym więcej czy lepiej, jednak minimalną ilością jest 256 GB bym nie musiał się martwić, że jak będę mieć plik o rozmiarze 2 GB na dysku to nagle windowsowi miejsca na aktualizacje zabraknie)

Do rozrywki, gier będę mieć inny sprzęt, więc nie musi absolutnie niczego uruchamiać, poza pogrubionymi rzeczami, choć miło by było jakby reszta z listy też szła. Ważniejsze jest jednak kryterium ceny.
o.....6 - #pytanie #kiciochpyta #komputery #laptopy #pytaniedoeksperta 

Potrzebuję...

źródło: comment_1663606276b9S4DcM6iawGbUZZByPeMD.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
Wymagania, pierwsze dwa obowiązkowe, trzecie opcjonalne

1)Obsługa pakietu office (szczególne uwzględnienie Excela i Accessa)

2)Obsługa jednoosobowej działalności gospodarczej (branża e-commerce)

3)Obsługa filmów - komputer będzie tak długo jak to możliwe odłączony od sieci

4)Umożliwienie mi zdobywanie kompetencji cyfrowych

Pożądane cechy komputera:

-Cichy (wystarczająco, by druga osoba mogła spać w pokoju obok)

-Wytrzymała bateria (8h+ byłoby ideałem, jednak nawet dwoma się zadowolę, jeżeli to będzie max, ogólnie czym więcej tym lepiej)

-Duży dysk
  • Odpowiedz
@kaspil: Protip: Kiedy obserwujesz podobne dyskusje i za każdym razem widzisz jeden model który jest zażarcie broniony, to kulturalnie i grzecznie odpisujesz że z góry dziękujesz za tą poradę, na wstępie. Jest to do pewnego stopnia wyrażenie szacunku do rozmówcy - ja nie tracę jego czasu, ponieważ wie, że jego porada być może pisana w najczystszej intencji mi nie pomoże, a on mojego. Jeżeli jednak podziękowanie za jakąś poradę jest pretensjonalne,
  • Odpowiedz
@ocho96 Wg tych wymagań to małe szanse. Komp do 2k, w którym bateria będzie trzymała 8h i będzie sobie radził z tworzeniem grafiki 3D, to ciężko będzie. Mysle, że jak zrezygnujesz z tego 3D to dużo łatwiej będzie coś znaleźć.
  • Odpowiedz
@ocho96: Do 2k blender, duży dysk, programowanie i nowy? To ja używki w ten cenie mamie szukam do office i sociali, żeby mnie nie trafiał szlag jak mam jej coś na nim zrobić xd no ale powodzenia xd
  • Odpowiedz