Wpis z mikrobloga

@Koner1391: kwestia przyzwyczajenia. Skoro na torze w nocy używają i jest lepszy niż zwykłe lusterka, skoro zawodowi kierowcy mają coś takiego w ciężarówkach, to ja też się przyzwyczaję.

I nie, wystający pałąk nie jest bez sensu, bo taki wystający pałąk stwarza o wiele mniejsze opory niż paletka z lusterkiem.
@Koner1391: #!$%@? z makiem. Kto miał dużo ekranów w samochodzie, wie, że to gówno czasem się zawiesza/wyłacza itp. Nie chciałbym, żeby wyłączyły mi się lusterka...
@DoubleAxxis: ooo.. super w tym Hyundaiu, brakowało mi właśnie czegoś co pozwoli zmieniać pas w gęstszym ruchu miejskim gdzie auto przed nami może wdepnąć na hamulec a jednocześnie chcemy zmienić pas i wpatrujemy się w lusterko,
nie da się wtedy patrzeć w dużym skupieniu w lusterko i jednocześnie do przodu
@Koner1391 bez sensu. Ma laga, nie można zmienić kąta patrzenia, do tego wieczorem pewnie milion szumu od wysokiego ISO, no i jedno zabrudzenie zamyka temat.
No ale pozwoli to zaoszczędzić 0,0007 litra paliwa na 100 km


@goferek: nie chodzi o oszczędność paliwa, tylko o oszczędność na procesie produkcji - taniej zamontować kamerkę i kawałek druta, niż lusterka, silniczki, ogrzewacz, przyciski do ich regulacji, a jeszcze to musi być na tyle solidne, żeby woda i mróz nie były im groźne
brakowało mi właśnie czegoś co pozwoli zmieniać pas w gęstszym ruchu miejskim gdzie auto przed nami może wdepnąć na hamulec a jednocześnie chcemy zmienić pas i wpatrujemy się w lusterko,

nie da się wtedy patrzeć w dużym skupieniu w lusterko i jednocześnie do przodu


@SpalaczBenzyny: polecam zachowanie bezpiecznego dystansu i nie #!$%@?, tylko jazdę jak człowiek, a nie małpa
@DrTRAPH0USE:
Ano, tak jak w osóbówkach wydają mi się kompletnym bezsensem (no chyba że chodzi o jakieś ultraaerodynamiczne auta w stylu VW XL1) tak w ciężarówkach mają już przewagę nad fizycznymi lusterkami bo pozwalają na kompletną eliminację martwych punktów
@Koner1391: nie korzystałem ale myślę że super sprawa bo nawet lata temu jak w głowie projektowalem swój samochód to zamiast lusterek ktore się brudzą są słabo czytylene w deszczu czy w nocy widziałem kamery zamiast tego. Z tym że na liczniku obraz a nie na boczku drzwi.