Wpis z mikrobloga

@rybsonk: na szczeście jak są 2 komentarze na wkopie to już można odbębnić sukces lewicy że prawaczaki mają bul doopy. Myśle że zjawisko było na tyle powszechne że ktoś zwrocił na nie uwage a wybrał tylko 5 komentarzy które były w danym czasie popularne. Ale pewnie się myle i to jedyne 5 komentarzy w całym wszechświecie w tym temacie
  • Odpowiedz
na szczeście jak są 2 komentarze na wkopie to już można odbębnić sukces lewicy że prawaczaki mają bul doopy.


@trejn: było kilkadziesiąt wpisów i to tylko licząc te które dostały jakieś plusy xD a komentarzy setki w stylu nie jestem rasistą, ale...
  • Odpowiedz
Nie no, wiadomo. Jak jakaś postać w filmie, który rozgrywa się w fantastycznym świecie jest biała i hetero to nigdy nie jest na siłę i nie trzeba tego w żaden sposób tłumaczyć, nie musi mieć to znaczenia fabularnego.


@ananasowy: bo to historia w realiach podobnych do Europy, napisana przez białego autora i to zawłaszczenie kulturowe i rasizmem jest umieszczanie czarnej postaci w kulturowo obcej historii.
  • Odpowiedz
bo to historia w realiach podobnych do Europy, napisana przez białego autora


@djtartini1: ale wiesz, że Pinokia napisał Włoch? xDDDD jak już wchodzimy w idpol (co jest głupie, Amerykanie głównie wymyślili i kultywują dzielenie ludzi na rasy, ja tam tego nie popieram) to wiedz, że do "białego" mu daleko
  • Odpowiedz
@ananasowy: Wiem, to tylko zrzutka z podobnych tekstów o zawłaszczeniu kulturowym. Mnie też się nie podoba ten trend, bo ci aktorzy są wrzucani na siłę i jeszcze Disney z Netflixem się chwalą parytetami. Jeśli dany aktor nie pasuje do roli lub jest słaby to widać bardzo wyraźnie, jeśli się broni umiejętnościami (jak w serialu Lotr) to nie ma problemu.
  • Odpowiedz
@Pio23: To nie chodzi o to, że wróżka jest czarna bo wróżka w pinokiu to jest może 5 min na ekranie i generalnie #!$%@? tam wnosi XD Rozeszło się o to, że jest po prostu brzydka jak na standardy Disneya, bo Disney to akurat potrafił wywalić poza normę jeśli chodzi o upiększanie na siłę bohaterów. I teraz taki zwykły babsztyl w kiece po prostu nie starcza, bo widz jest przyzwyczajony do
  • Odpowiedz
ostatnio pracowałem z domu, dzieciak siedział koło mnie i oglądał bajki na Netflixie. Nagle słyszę dialog "dziękuję że mnie uratowałoś"; "gdzie byłoś". Netflix - Battle Kitties czy coś takiego.


@Nikczemnik: o, promocja języka śląskiego, bardzo dobrze.

  • Odpowiedz
@soundboy: czemu te wróżko takie szczupłe? To chyba fat fobia, dzieci plus size nabawią się kompleksów, powinni to cancelować! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@baambaam: te od Walaszka dużo lepsze, nie ma do czego się przyczepić, jak zwykle Polska jedynym prawdziwie tolerancyjnym krajem!
  • Odpowiedz