Wpis z mikrobloga

@soundboy: "Daleko mi do rasisty ale..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moja żona jest rasistką, nie lubi czarnych i żółtych, tak samo nie lubi ich w filmach, ale akurat o tym filmie miała pozytywną opinię. Mówiła, że to najlepszy Pinokio jakiego oglądała, a czarna wróżka była może przez 5 min i nie była tam żadną kluczową postacią. Więc piszesz, że nie jesteś rasistą, ale przeszkadza Ci, że czarna
  • Odpowiedz
To nie chodzi o to, że wróżka jest czarna bo wróżka w pinokiu to jest może 5 min na ekranie i generalnie #!$%@? tam wnosi XD Rozeszło się o to, że jest po prostu brzydka jak na standardy Disneya,


@SarahC: dokładnie, ale wyżej czepiają się tylko i wyłącznie o to że napisałem że jest też czarna. Pisałem dokładnie: "wróżka jest łysa, stara, szpetna, czarna" Nikogo nie interesują pozostałe trzy określenia, tylko
  • Odpowiedz
@soundboy: Bo to nie chodzi o rasizm w tej scenie tylko,że to coś wygląda jak jakies niebinarne trans niewiadomo co - gdyby tam była czarna kobieta, staruszka, ładna brzydka bez różnicy było by spoko. A zrobili ją czarnego tego stwora a nie białego czy żółtego bo wtedy najłatwiej wytknąć rasizm. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soundboy: nie dałem rady obejrzeć tego filmu. Po 20 minutach wyłączyłem i raczej nie wrócę do oglądania. Nawet różowy wróżkę skwitował "o boże..." XD
  • Odpowiedz
nie dałem rady obejrzeć tego filmu. Po 20 minutach wyłączyłem i raczej nie wrócę do oglądania. Nawet różowy wróżkę skwitował "o boże..." XD


@Soczi: Ano, największym problemem w tych remake'ach live-action od Disney'a nie jest kolor skóry tylko to, że są zwyczajnie słabe i zupełnie niepotrzebne jako produkcja.
  • Odpowiedz
@soundboy: Nie jestem ekspertem od bajek, ale wydawało mi się, że w Pinokiu wróżka była piękna. I dla mnie ideałem kobiecości w tych wszystkich bajkach są długie włosy. Tak mi się wydaje, że nadnaturalna istota, która ma możliwość wykorzystywania magii powinna być nadzwyczajnie piękna. Może jestem dziwna, ale lubię patrzeć na to co piękne więc ta wróżka jest dla mnie po prostu na nie.
  • Odpowiedz