Wpis z mikrobloga

@blackmilk: ale to już 2 tygodnie, jeśli to wirusówka to dawno powinno przejść już. Wypróżnianie już jest git ale skręty jelit i dreszcze nadal. Czasem mam taki atak, jak coś zjem. Brałam nifuroksazyd, wcześniej smecte.
  • Odpowiedz
@LadyMartini lekko podwyższona. Buscopan forte to cholinolityk, pomoże przy skurczu jelit, ale podwyższy temperaturę, bo hamuje czynność gruczołów potowych, stąd dreszcze. Myślę, że masz to od tej kuracji antybiotykowej. Łykaj probiotyki, zmień ten buscopan na drotawerynę i paracetamol.
  • Odpowiedz
@LadyMartini: Bywały takie sytuacje wcześniej? Albo zmienił się Twój tryb życia (więcej stresu) lub sposób odżywiania ostatnio? Poczytaj o zespole jelita drażliwego i objawach, może uaktywniła się u Ciebie choroba przewlekła. Szczególnie ataki po posiłku mogą o tym świadczyć. I kolonoskopia to dobry pomysł, choć badanie niezbyt przyjemne niestety.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moria: Ale ja stan podgorączkowy miałam wczoraj a Buscopan brałam przedwczoraj...razem z prawdopodobną migreną. Co to ta drotaweryna? Paracetamol mi nie pomaga na takie bóle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moria: Nie miałam. Miałam czasami okazjonalne skurcze 1-2 razy w ciągu roku. Dreszczy nie miałam wcale a te dreszcze to na sto procent połączone z jelitami, bo czasem mnie wręcz mdli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pawel929: Stres tak samo wysoki i tak samo źle jem xD Chociaż zmieniłam sporo nawyków żywieniowych. Jem lepszy chleb, pije więcej wodów, biorę suplementy.
Jeszcze drugim objawem jest to, że dostaje skurczów w łydkach/stopach i mam to już długo, biorę ten magnez Magne B6 fort i nic
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moria: jem mniej ale normalnie. Czasem mogę zjeść i nic nie jest, a czasem mam od razu skurcz. Nie mogę jeść mniej, muszę częściej, bo teraz jem 1 posiłek dziennie, max 2. Potrzebuje regularności. A jak byłam chora to ciągle jakieś okropne rozgotowane ryże i dieta lekkostrawna, która za dużo walorów smakowych nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moria: już miałam 2 tygodnie, miej litość.
Dzisiaj na przykład skurcz wystąpił bez jedzenia, samoistnie.
A najgorsze to te dreszcze cały czas:( ciągle mnie przechodzą takie nieprzyjemne mrówy
  • Odpowiedz