Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #naukaprogramowania #javascript

Hej. Zacząłem swoją pierwszą pracę w JavaScript i zastanawiam się nad kupnem Macbooka Pro M1 Max (jest w promocji 16200 zł) w leasingu. Jako że mam swoją firmę, to wyszedłby mnie ostatecznie coś w okolicach 13500 zł z wszelkimi opłatami w ciągu 24 miesięcy. Warto? Normalnie za gotówkę wyszedłby za około 11500 zł, czyli defacto zapłacę za niego 2000 zł więcej w ciągu 24 miesięcy, ale szkoda mi wydać tyle kasy od razu. Obecnie pracuję na dość słabym lapku Lenovo z 8gb ramu i na procesorze AMD, który w rankingu na najwydajniejsze mobilne procki zajmuje 22 miejsce, ale nie czuję tego jak przesiadam się na desktopowego ryzena.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63248345d9b963ed8f1675b1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam z całego serca, miałem wczesniej przez dwa lata razera gamingowego i po podlaczeniu jednego monitora wentylatory odpalaly sie i warczal tak, ze szkoda gadac

a tu elegancko czlowieku docker odpalony, trzy projekty, 20 kart przegladarki, call w tle, dwa monitory i nawet nie pryknie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupilem m1 maxa ale teraz wybralbym najtanszy z pro bo chyba jednak do konca tego nie wykorzystuje