Wpis z mikrobloga

@geuze: oni chyba nie mają za wielkiego wyboru z tymi pieniędzmi XD jakoś tak to sie tajemniczo dzieje tam gdzie są strefy fabryk jak prześledzisz mapkę, co ciekawe mostly zagraniczne fabryki albo z zamówieniami zagranicznymi
@3dnow: Raczej nie. Przez to jaką opinią cieszy się opozycja to teraz każda krytyka rządu jest "podejrzana" a bo niemiecka, a bo rosyjska.
Jeżeli ktoś chce zmiany w Polsce to musi zacząć od ogarnięcia opozycji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Haerbin: postawienie dużego domu kosztuje teraz około miliona z działką w dobrej lokalizacji, to myślisz że szkoła ile? XD
@fredperry: no ale PiS rzeczywiście od lat przeciąga pieniądze z budżetów gmin do budżetu centralnego, a później rozdaje tam gdzie rządzą "swoi".


@geuze: bo to się mieści w stratgii odtwarzania PRL przez PiS. Od samego początku walczą z samorządami i to nie tylko dlatego, że przegrywają w dużych miastach. Ma byc centralne sterowanie i centralna decyzyjność. Samorząd ma byc zdany na łaskę władzy w Warszawie i błagać o każdą większą
@luxkms78: Ale ograniczanie budżetów samorządów jest bardzo dobrym pomysłem.
Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak wielkie wałki #!$%@?ą się w Polsce powiatowej. W niektórych miasteczkach obecni burmistrzowie sprawują władzę nieprzerwalnie od 30 lat.
Znam jeden przypadek, gdzie burmistrz przez cały ten okres sprawowania władzy "dorobił się" kilkuset hektarów ziemi i wielu kamienic. ;)
A tak gmina prosi o pieniądze na zrealizowanie konkretnego projektu i po otrzymaniu pieniędzy go realizuje.
Z tego
@Agaress: Pracowałem kiedyś w urzędzie gminy. Bardzo dawno temu. Byłem świadkiem wielu "ciekawych" rzeczy - a muszę przyznać ze zgaduję iż jako pionek o najciekawszych na pewno nie miałem pojęcia...