Wpis z mikrobloga

@AdamKarolczak02137: w sensie po prostu #!$%@? jest to, że ludzie negują takie rzeczy zamiast po prostu powiedzieć "no #!$%@?, dobra, są takie tam elementy, na razie najwazniejsza jest wojna i trzeba wspierac ukraincow, niewazne jacy by nie byli" a nie #!$%@? wymyslanie że 'NO JAK MOZNA KUPIC NASZYWKE ASG Z TOTENKOPFEM TO TO NIE JEST NAZISTOWSKIE" - tak jakby grupy około-militarne nie były od dawna siedliskiem krzywdzących ideologii xd
  • Odpowiedz
@spidero: Nie wiem jak ma to świadczyć na korzyść kolesia ze zdjęcia, skoro ewidentnie widać że design jest oparty na SS-Totenkopf, a symbol Leibstandarte SS Adolf Hitler to dodatkowo pogrąża. Co to ma być za fikołek xD

Dawno nie widziałam takiego robienia ladacznicy z logiki, z wami jest naprawdę coś nie tak.

I tak, uważam że wobec wszystkich pozostałych przykładów Polaków, Amerykanów i innych, używających tych symboli po 1945 r.,
  • Odpowiedz
  • 12
@AdamKarolczak02137 takie same wpisy widziałem w dyskusji o banderowskiej fladze w jakimś ukraińskim szpitalu, dosłownie taka sama retoryka. Sprowadzanie wszystkiego do wyśmiewania autora, próba wmawiania wszystkim że jakiekolwiek krytyczne zdanie o Ukrainie = wspieranie Rosji.
Jestem wręcz pewien że wykopki po raz kolejny dały się wrobić w jakąś propagandową machinę i nawet nie są tego świadomi.
I na koniec dodam tylko że nie mam nic do Ukrainy i jej obywateli, w
  • Odpowiedz
@Ulyssos: mnie najbardziej bawi też taka bezrefleksyjnosc typowego wykopka, mój post w sumie nawet nie dotyczy wojny tylko wyśmiewa wykopków którzy próbują wmówić, że symbol wyraźnie inspirowany nazistowskim totenkopfem wcale nim nie jest.
  • Odpowiedz
@Fenomenomen: akurat banderowską flagę traktowałbym trochę z większą dozą wątpliwości, bo w sumie mniej wyedukowani ukraińcy traktują go jak bohatera narodowego, nie jakiegoś zbrodniarza /shrug

za to totenkopf jest czystym okrzykiem "JESTEM NEONAZISTĄ" xd
  • Odpowiedz
@AdamKarolczak02137 zakładając że to faktycznie inspirowane ssem to nie sądzę żeby to usprawiedliwiało najazd na drugie państwo i ludobójstwa. A już w szczególności przez Rosje która do dziś hołduje komuchom i zbrodniarzom
  • Odpowiedz