Wpis z mikrobloga

Mirki, dostalem z urzedu gminy, na wniosek Wojskowego Centrum Rekrutacji, zawiadomienie o wszczeciu postepowania w sprawie posiadanego przeze mnie samochodu (mala ciezarowka) i jego stanu w zwiazku z mozliwoscia ogloszenia mobilizacji w czasie wojny.
Jest to krotki, jednostronny dokument, informujacy mnie, ze mam sie zglosic w danym terminie, albo posteopwanie zostanie zakonczone bez mojego udzialu, przy czym wtedy mam obowiazek zlozyc wyjasnienia na pismie. Jest wymieniony konkretny polk wojska, do ktorego moj pojazd ma byc przypisany.
Podobne dokumenty otrzymaly osoby w mojej okolicy majace wieksze auta. Mieszkam w woj. Mazowieckim.

Jestem swiadomy tego, ze w czasie wojny panstwo moze zajac moje dobra, co wynika z prawa. Probuje natomiast ustalic co sie tak naprawde dzieje i czy aby zamiast szykowania sie na komisje, nie jest adekwatniej szykowac sie na kilkumiesieczne "wakacje" daleko stad...

Osoby posiadajace informacje na temat tego, co sie tu odjaniepawla sa proszone o krotkie info w tym watku. Probuje ustalic co jest grane. Wydaje mi sie, ze jeszcze nikt nie informowal o tej akcji tu na wykopie...

#wojna #wezwanie #prawo #mazowieckie #samochody #survival #pis #pytanie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac #ciezarowki
  • 13
  • Odpowiedz
Osoby posiadajace informacje na temat tego, co sie tu odjaniepawla sa proszone o krotkie info w tym watku. Probuje ustalic co jest grane. Wydaje mi sie, ze jeszcze nikt nie informowal o tej akcji tu na wykopie...


@user-agent-switcher: ja pitole, co roku to samo :p
Jak ci sie nie podoba demokracja, to się przeprowadź do jakiegoś Zimbabwe. Tam nikt nie robi takich rzeczy :p
  • Odpowiedz
@user-agent-switcher: nie masz się czym martwić. tego typu wezwania pojawiały się u różnych ludzi długo przed konfliktem na wschodzie. to po prostu formalność, której muszą dopełnić na wypadek konieczności mobilizacji.
  • Odpowiedz