Wpis z mikrobloga

Ile monitorów macie na biurku? I co macie na tych monitorach otwarte 1) IDE 2) Dokumentacja 3) Slack/komunikatory/mail/Youtube?

#programista15k #programowanie

Ile monitorów macie na biurku?

  • Jeden, ale większy 30.0% (83)
  • 2 monitory 47.7% (132)
  • 3 monitory 16.2% (45)
  • Powyżej 3 6.1% (17)

Oddanych głosów: 277

  • 27
@umcumcumcbejbe: a z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? I pytanie co w przypadku udostępniania ekranu, da się to jakoś spoko udostępnić i robić coś w międzyczasie na boku np. przewijać jakąś dokumentacje?
@botereq: 2 swoje, 2 pracowe. Razem 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. Zawsze swój monitor podłączony bezpośrednio do mojego kompa.
2. Środkowy wspólny pc+praca za HDMI switchem- przyciskiem przełączam czy chcę mieć go jako swój, czy pracowy
3. Ekran z laptopa pracowego.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@botereq:
1 ultrawide 34" 1440p. Przeważnie dwie aplikacje po pół ekranu.
2. 27" 1440p w pionie. Komunikatory, konsola, czasem jakąś dokumentację, timetracker, spotify.
Oba na uchwytach vesa przykręconych do blatu biurka.

Używam intensywnie fancy zones do wydzielania obszarów roboczych. Prezentuję przeważnie wybraną aplikację na połowie dużego ekranu. A jak mam jakąś sesje gdzie będę często skakał między aplikacjami to drugi ekran przekręcam w poziomie i prezentuję tam. Skakanie między wieloma aplikacjami
@botereq: Nie ma za bardzo sensu stawiac kilku tych monitorow. Dzis 1 monitor 4k czy ultrawide ma efektywnie tyle przestrzeni roboczej co 3x monitor full HD. W dawniejszych czasach programisci uzywali 2 monitorow full HD (lub o nieco nizszej rozdzielczosci) i bylo to uwazane za rozwiazanie luksusowe. Dzis efektywnie masz wiecej niz ten "luksus" w standardzie z jednym monitorem.
Dla naprawde zagodnionych ludzi moga sie przydac 2 takie 4k, np. jeden