Wpis z mikrobloga

@Marakuja: @ewolucja_myszowatych: jestem akurat w Turcji...

Niektóre produkty o 1/4 w górę cena poszła, względem 2020r.

Zarówno w sklepach spożywczych, jak i w knajpach, czy kawiarniach.

Żeton z złotówka jest gównowart, ale mimo tego ich lira po przeliczeniu wychodzi jeszcze znośnie, no i nie mają podatku cukrowego xD

Ps. Żywność tylko lokalnych producentów i marki własne jest w ok cenie. Jakieś klapki na bazarku 10€, ale już crocsy to 500lir,
ravau - @Marakuja: @ewolucja_myszowatych: jestem akurat w Turcji...

Niektóre produ...

źródło: comment_1663149731MFT5euDkgqiRV33v0QloYQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@realizta: to jest właśnie spirala inflacyjna, im zdrożało więc chcą większe wypłaty a rząd chciał to zatrzymać żeby ludzie wzięli podwyżki na swoje barki. Ale jak kaczyński ogłosił rozdawnictwo to już nikt niczego nie chce zatrzymywać, za chwilę każdy będzie milionerem ale nie będzie niczego
  • Odpowiedz
@ravau: zmierzamy do rzeczywistości w której żeby kupić żywność będziesz musiał być spięty z jakąś siecią lojalnościową i podać swoje dane i tracking zakupów. Bez tego ceny będą z kosmosu, kombinat za to da ci jakieś promki i lootboxy typu "Biedromat - potrząśnij i wygraj 50 groszy"
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: dlatego ja wspominam słowa dziadka 80lvl, który już 10lat temu mówił, że jeszcze będziemy robić ogródki przy domach

Miał rację. W tym roku nie wypaliło, ale w przyszłym stawiam namiot foliowy i własne ogórki, pomidory, rzodkiewkę itd mam zamiar siać/sądzić :) warzywa i owoce z powodu cen wody/prądu, jak i inna żywność, będą drogie.

Mięso przestaniemy jeść.
Lokalni mieszkańcy w sklepie kupowali najtańsze produkty, ryż, kaszę, lodówki/chłodnie/zamrażarki są pełne towarów,
  • Odpowiedz
@ravau: @ravau: w turcji juz dziala system dwuwalutowy. Nawet debil poklelił kropki, że prawie wszystko jest wyrażone w dolarze/euro, więc będac na jakis wakacjach tam, czesto wola euro przyjac.

Ja mam teorie, ze te 'wakacje' kredytowe, ktore tak pieknie pelikany polskie kupily, pojda w pelni na zaplate za prad/gaz. Ludzie naprawde sie ludza, ze cos nadplaca i inne kocopoly xD
  • Odpowiedz