Wpis z mikrobloga

@Marakuja: @ewolucja_myszowatych: jestem akurat w Turcji...

Niektóre produkty o 1/4 w górę cena poszła, względem 2020r.

Zarówno w sklepach spożywczych, jak i w knajpach, czy kawiarniach.

Żeton z złotówka jest gównowart, ale mimo tego ich lira po przeliczeniu wychodzi jeszcze znośnie, no i nie mają podatku cukrowego xD

Ps. Żywność tylko lokalnych producentów i marki własne jest w ok cenie. Jakieś klapki na bazarku 10€, ale już crocsy to 500lir,
Pobierz ravau - @Marakuja: @ewolucja_myszowatych: jestem akurat w Turcji...

Niektóre produ...
źródło: comment_1663149731MFT5euDkgqiRV33v0QloYQ.jpg
@ewolucja_myszowatych: dlatego ja wspominam słowa dziadka 80lvl, który już 10lat temu mówił, że jeszcze będziemy robić ogródki przy domach

Miał rację. W tym roku nie wypaliło, ale w przyszłym stawiam namiot foliowy i własne ogórki, pomidory, rzodkiewkę itd mam zamiar siać/sądzić :) warzywa i owoce z powodu cen wody/prądu, jak i inna żywność, będą drogie.

Mięso przestaniemy jeść.
Lokalni mieszkańcy w sklepie kupowali najtańsze produkty, ryż, kaszę, lodówki/chłodnie/zamrażarki są pełne towarów,
@ravau: @ravau: w turcji juz dziala system dwuwalutowy. Nawet debil poklelił kropki, że prawie wszystko jest wyrażone w dolarze/euro, więc będac na jakis wakacjach tam, czesto wola euro przyjac.

Ja mam teorie, ze te 'wakacje' kredytowe, ktore tak pieknie pelikany polskie kupily, pojda w pelni na zaplate za prad/gaz. Ludzie naprawde sie ludza, ze cos nadplaca i inne kocopoly xD