Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam duzo #etf i inwestuje na gieldzie tam moje oszczednosci.
Wiekszosc to accumculative ale niektore sa takie ktore wyplacaja mi dywidende.
Lacznie w 2021 mialem 70zl zysku z dywidendy i nie rozliczylem tego podatku w US.
Jaka karte moga mi naliczyc jak US sie dowie?
Wszystko mam na #degiro.
Mam tez niektore rzeczy na #xtb i oni ponoc pita wysylaja wiec spoko ale bawic sie i liczyc jakies pestki to jest masakra.
Swoja droga mialem tez strate na gieldzie w postaci -400zl wiec chyba nawet podatku bym nie zaplacil ale czy fiskus wzialby to pod uwage jakby naliczyl mi kare?
Pytam bo raczej nie wychwyca tego normalnie ale jak sprzedam np. za kilka lat moje ETF i wtedy zloze podatek to boje sie ze przysra sie o cos.
Pomocy.

#podatki #urzadskarbowy #pytanie #gielda #oszczednosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #632046dff6fb67b1c374fd2e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: co do dywidendy to jest to oddzielna rubryka w pit i tej straty 400 byś nie odliczył, od dywidendy zawsze to 19% podatku wychodzi. A co do US to nie wiem, ale raczej nie widzialem artykułu żeby ktoś za 7 dyszek z pit do więzienia poszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pare miesięcy po złożeniu pitu dostał telefon z urzedu skarbowego ze nierozliczyl dochodu z giełdy (babka dokładnie wiedziała ze to 9 groszy) i ze ma to poprawić i czynny zal napisać inaczej kara. Nie wiem jaka mu groziła. Generalnie wszelkie domy maklerskie, binance itd musza zgłaszać do skarbowego kto ile wygrał itd, kwestia czy akurat będzie chciało im się Ciebie sprawdzać
  • Odpowiedz