Wpis z mikrobloga

Dzisiaj bede ukladał płytki w kuchni na kleju Sopro 295. Niestety producent nie podał informacji o min i max grubości warstwy a bede musial w jednym miejscu dac minimalnie wiecej kleju bo sciana jest nierówna (odchylka 5mm). Kupić inny klej np Atlas geoflex ktory ma podaną grubość warstwy 2-15mm czy robić tym co mam ?
#remontujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nieaktywny_88: jak już masz sporo to dawaj to co masz. Ja zawsze robię na atlasie bo lubię Atlasa. Ale te 5mm to jest nic. Wydaje mi się że powyżej 10 mm robi się problem. Może wciągnąć płytkę podczas schnięcia kleju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieaktywny_88: wielkość grzebienia zazwyczaj dobieram to tego czy to podłoga czy ściana, jakie są odchyłki powierzchni nijaki format płytki. Moim zdaniem 8x8 jest ok w miarę do wszystkiego. Jak krzywo bardzo to robię na 10x10. Do podłóg biorę pace o profilu U. Fajnie się układa na tym. Ja bym się osobiście nie przejmował tymi 5mm i kładł na tym co mam. Jak dasz mniejszy grzebień to trudniej ci będzie złapać płaszczyznę
  • Odpowiedz
@kaluka106: mogę oddać ale musialbym jechac z godzinę w jedną stronę i mi się nie oplaca bo kupilem go przy okazji w casto. Kupię w takim razie mniejszy grzebień.
Jest jeszcze jedna sprawa bo zrobilem gładź i pomalowalem ścianę na karton gipsie z 2 tygodnie temu. W roznych miejscach przeczytalem ze trzeba zedrzeć farbę/gładź i zagruntowac bo klej z plytek moze namoczyć to co jest na scianie i plytka moze odpaść.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieaktywny_88: no istnieje takie ryzyko że ci to odpadnie. Jak nie jest tego dużo to bym ściągał te farbę z gładzią papierem 80 na żyrafie. Grunt szczepny moze zadziałać i może być ok ale jeden na 10 przypadków może nie wypalić. Najbezpieczniej to zedrzeć. I jesli chodzi o dobry grunt to polecam ceresita ct16. Nigdy się na nim nie zawiodłem. Na tynku gipsowym gładzonym kładłem gres i już 3lata jest ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieaktywny_88: nie wiem czy dobre. Skonsultuj to z kimś jeszcze. Ja na razie zrobiłem 4 remonty i opisałem ci moje doświadczenia. Na razie nic się nie dzieje złego z moim wykonawstwem. Poradziłem ci jak Sam bym to zrobił żeby było bezproblemowo na lata. Być może fachowcy mają lepsze rozwiązania.
  • Odpowiedz