Wpis z mikrobloga

Dzisiaj bede ukladał płytki w kuchni na kleju Sopro 295. Niestety producent nie podał informacji o min i max grubości warstwy a bede musial w jednym miejscu dac minimalnie wiecej kleju bo sciana jest nierówna (odchylka 5mm). Kupić inny klej np Atlas geoflex ktory ma podaną grubość warstwy 2-15mm czy robić tym co mam ?
#remontujzwykopem
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieaktywny_88: wielkość grzebienia zazwyczaj dobieram to tego czy to podłoga czy ściana, jakie są odchyłki powierzchni nijaki format płytki. Moim zdaniem 8x8 jest ok w miarę do wszystkiego. Jak krzywo bardzo to robię na 10x10. Do podłóg biorę pace o profilu U. Fajnie się układa na tym. Ja bym się osobiście nie przejmował tymi 5mm i kładł na tym co mam. Jak dasz mniejszy grzebień to trudniej ci będzie złapać płaszczyznę
@kaluka106: mogę oddać ale musialbym jechac z godzinę w jedną stronę i mi się nie oplaca bo kupilem go przy okazji w casto. Kupię w takim razie mniejszy grzebień.
Jest jeszcze jedna sprawa bo zrobilem gładź i pomalowalem ścianę na karton gipsie z 2 tygodnie temu. W roznych miejscach przeczytalem ze trzeba zedrzeć farbę/gładź i zagruntowac bo klej z plytek moze namoczyć to co jest na scianie i plytka moze odpaść.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieaktywny_88: no istnieje takie ryzyko że ci to odpadnie. Jak nie jest tego dużo to bym ściągał te farbę z gładzią papierem 80 na żyrafie. Grunt szczepny moze zadziałać i może być ok ale jeden na 10 przypadków może nie wypalić. Najbezpieczniej to zedrzeć. I jesli chodzi o dobry grunt to polecam ceresita ct16. Nigdy się na nim nie zawiodłem. Na tynku gipsowym gładzonym kładłem gres i już 3lata jest ok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nieaktywny_88: nie wiem czy dobre. Skonsultuj to z kimś jeszcze. Ja na razie zrobiłem 4 remonty i opisałem ci moje doświadczenia. Na razie nic się nie dzieje złego z moim wykonawstwem. Poradziłem ci jak Sam bym to zrobił żeby było bezproblemowo na lata. Być może fachowcy mają lepsze rozwiązania.