Wpis z mikrobloga

Garść faktów o siatkówce bo z jakiegoś powodu grupa osobników sprowadza ją do prestiżu przeciągania liny pod wodą na jednej nodze.

- Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) zrzesza 213 członków. Siatkówka to sport światowy.
- Szacowana liczba fanów siatkówki wynosi 900 milionów co czyni ją 6 najpopularniejszym sportem na świecie.
- Siatkówka to sport masowy, uprawiany na każdym kontynencie przez miliony osób na hali, piasku, itp. 800 milionów ludzi uprawia siatkówkę przynajmniej raz w tygodniu (w tym 46 milionów w USA)

Za każdym razem gdy czytam przegrywów lub kiboli piłki kopanej piszących coś w stylu "kogo obchodzi siatkówka" wybucham śmiechem. Jesteście żałośni i boli was to że Polacy są w czymś dobrzy.

#siatkowka #mecz #sport
  • 67
  • Odpowiedz
zabawne co piszesz bo w moim wpisie są właśnie same liczby i fakty, które z jakiegoś powodu wypieras


@cinu4: Po pierwsze od tego bólu dupy zacząłeś pisać sam do siebie,

po drugie jak widze ze na mecze PLUSLIGI (3-4 LIGI ŚWIATA) chodzi po 2k ludzi to tyle co się w kolejce po crocsy ustawia w lidlu jak dadza promocje, na mecz o brązowy medal w siatkarskim kraju nie potrafi przyjść
  • Odpowiedz
nie wiem mnie to śmieszą polaczki, oglądaja te siatkÓweczke #!$%@? na trybunach jak na stypie se klaskają a patrzcie na naszą potężną EKSTRAKLASĘ (specjalnie z dużej) mamy emocje, oprawy, niesamowite umiejętności (najwyższa liga w kraju) na takiej Legiuni średnia frekwencja ostatnimi czasy to 24 k widzów na stadionie (gdy maksymalna pojemnośc to około 31 tysiąca) a siatkÓweczka? typeczki se odbijaja pileczke, pilka robi wzium bum (bardzo przewidywalny sport, nie #!$%@? przewroty jak
  • Odpowiedz
@cinu4: > wchodzę na profil intelektualisty i pierwsze na co trafiłem to #famemma i #danielmagical XD

gdzie wady? tam są chociaż emocje i płaca jest adekwatna, wszystko idzie z prywaty a nie jak w siatkÓweczce z naszych podatków i marży oRLENU który dyma polaków wiadomo w co
  • Odpowiedz
@cinu4: Nie jestem intelektualistą. Ty się na takiego kreujesz, podczas gdy skompromitowałeś się w tym temacie i wiesz o tym tak dobrze, że nawet nie próbujesz odpowiedzieć merytorycznie tylko od razu ad personam xD
  • Odpowiedz
@cinu4: nie może być to sport na poziomie top, bo Polska jest w tym dobra. Polska w niczym co wymaga dobrej koordynacji zespołowej, produkowania talentów przez lata i zarządzania nie może być dobra.
  • Odpowiedz
@cinu4: no niestety kolego, ale wyśmiewanie siatkówki wzięło się z bólu dupy siatkarzy i ich fanbojów o to, że piłka nożna jest bardziej popularna, a piłkarze zarabiają o wiele więcej niż siatkarze, a przecież ci drudzy odnoszą większe sukcesy
  • Odpowiedz
kiboli piłki kopanej piszących coś w stylu "kogo obchodzi siatkówka" wybucham śmiechem


@cinu4: tylko, że dużo dużo częściej to ja wybucham śmiechem jak czytam fanatyków siatkówki, że to ona powinna być sportem narodowym, bo tam mamy sukcesy itp. Tylko, że w przypadku piłki nożnej nikt nikomu nie musi tłumaczyć, że piłka nożna jest popularna, bo uprawia ja tyle i tyle osob ( ͡° ͜ʖ ͡°) Siatkówka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cinu4: chłopie siatkówka wymaga myślenia stąd jej mniejsza popularność od piłki kopanej, ooo zoba jak kopnoł, nooo a ten drugi dobiegł i jak kopnoł, noo szkoda że nie w bramkie. I łyk żuberka, a nie jakieś podwójne krótkie czy ataki z drugiej lini rozkminiac.

Nie ma się co obrażać, że siatkówka jest dużo mniej popularna, ludzi głupich też jest więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
800 milionów ludzi uprawia siatkówkę przynajmniej raz w tygodniu


@cinu4: skad wziales takie liczby? Slynny instytut? Bo to by wychodzilo ze ponad 10% ludnosci gra raz w tygodniu w siatke, a w przypadku Polski to ponad 3,5mln XD watpie zeby w pilke tyle ludzi gralo co tydzien
  • Odpowiedz
@cinu4: a możesz mi wymienić jednego siatkarza, który jest symbolem tego sportu? Noga - Ronaldinho, kosz - Jordan, boks - Tyson, tenis - Szarapowa, deskorolka - Hawk, lekkoatletyka - Bolt, golf - Woods, szachy - Fisher, pływanie - Phelps (wymieniłem pierwsze nazwiska jakie MI przyszły do głowy, oczywiście jest ich więcej). Nawet "filmowe" sporty jak kung fu czy karate mają postacie takie jak Bruce Lee, Jackie Chan czy Norris, których
  • Odpowiedz
@pilkarskiswir: biorąc pod uwagę, że w Polsce jest około 4-5 mln uczniów, to owszem, te statystyki mogą być prawdziwe. Ja pamietam, ze na lekcjach wf-u bardzo często grało się w siatkę (pewnie nawet częściej niż w nogę). I do tego dolicz sobie dorosłych ludzi, którzy hobbystycznie grają w siatkówkę.
  • Odpowiedz
@Mia900: no do tego dolicz wszystkich doroslych ktorzy nie uprawiaja zadnego sportu, male dzieci i starych ludzi. U mnie byla glownie nozna i ping pong, a pozniej basen wiec watpie zeby uczniowie az tak zawyzali statystyki. Fakt w liceum przez 3 lata byla tylko siatka, bo sala byla podzielona na 3 i nie bylo na nic innego miejsca. Jak dla mnie to tam trzeba zero uciac
  • Odpowiedz
@cinu4: a w rzeczywistości: żadnego wpisu na temat finału MŚ w siatkówce na głównej niemieckiego BILDa. Wszyscy tak bardzo zainteresowani xD
  • Odpowiedz