Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Dla mnie jest coś takiego jak minus mieszkania w Niemczech dla Polaka, czyli bycie zawsze postrzeganym jako Polak. A bycie Polakiem w Niemczech to jak bycie Ukraińcem w Polsce, szczególnie jeszcze przed wojna. Oczywiście będą ludzie, którzy będą traktowali Cię równo, ale będą tacy dla których będziesz pracownikiem fizycznym z "gorszego" kraju od mycia dupy starym ludziom i zbiorów truskawek nieważne kim będziesz i co będziesz faktycznie robił. Moja rodzina
  • Odpowiedz
@jmuhha: @jmuhha: pracuję z Niemcami, Turkami i Rusami, na codzień w #!$%@? kołchozie, na terenie Nadrenii. Wielu z nich to tacy moi w miarę kumple. Są Niemcy, którzy wierzą w to całe nowoczesne wielokulturowe państwo, ale pod nosem gadają co innego, są muzułmańscy Turkowie, ale wielu ma już wbite w to #!$%@? i są przesiąknięci zachodnim stylem życia, są Rosjanie, którzy tu żyją, ale na okrągło na słuchawkach słuchają i
  • Odpowiedz
@jmuhha:
1. Bankowosc to zart. Otwarcie konta, wersja internetowa, ogolnie wszystko. PIN do karty zmieniasz na takiej zasadzie, ze przchodzi ci list z nowym, ale taki z generatora, nie takim jakim chcesz. Karty kredytowe splacaja sie kiedy chce bank, nie ty i sa jakby prepaidowe, nie z limitem jak w cywilizowanym kraju.
2. Platnosc karta weszla w wirusa. Zblizeniowa tez. Reszte na temat postepu dopisz sobie sam.
2. Opieka medycza to
  • Odpowiedz
@seniorwykopek: u nich firmy telekomunikacyjne same udostępniają dane abonentów jeśli się ktoś zgłosi. Chyba, że potrafisz się ukryć za VPN

Zazwyczaj chodzi o torrenty, ale też nie tylko
  • Odpowiedz
@jmuhha:
Jak dla mnie największy minus tego kraju jaki mi przychodzi pierwszy do głowy to cenzura mediów: spora część gier i filmów tam albo nie wychodzi wcale, albo jest mocno cenzurowana przez jakieś idiotyczne standardy. Hitler w ostatnim Wolfensteinie nie miał wąsika(xD),usunięto swastyki, i wszystkie symbole nazistowskie. Spora część brutalnych gier w ogóle nie wychodziła w Niemczech, w swoim czasie, i do dzisiaj są niedostępne, albo też usuwano z nich krew
Zgrywajactwardziela - @jmuhha: 
Jak dla mnie największy minus tego kraju jaki mi prz...

źródło: comment_1662962808FZlMZiu5MFlUykVKaBq7Ab.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tapirro: Ale #!$%@?,

1. Jak otwierasz w tradycyjnym banku to tak masz.
2. Cov tylko przyspieszył
3. Nie wiem do jakich lekarzy Ty chodzisz ale jak sobie wybierasz lekarza to tak masz..
4. #!$%@? trzy po trzy dużo prac jest w standardów 8h ale tez masz dużo innych prac z luźnym czasem pracy.
5. No są duże
6. To nie jedz najtańszego jedzenia
7. Mam 5g gdziekolwiek jest dostępne a tak
  • Odpowiedz
@seniorwykopek: Chodzi raczej o udostępnianie pirackich filmów, muzyki, itp. Np. jak ściągasz przez torrenty, to jednocześnie udostępniasz pliki. Wydawcy/dystrybutorzy zatrudniają kancelarie adwokackie, które mając Twoje IP (widoczne podczas wysyłania) zwracają się do dostawcy internetu z żądaniem udostępnienia Twoich danych osobowych.
Wtedy kancelaria wysyła przedsądowe wezwania do zapłaty. Kwoty te są znacznie zawyżone, za jeden film 800-1000 euro, za mp3 trochę mniej. Można z tym iść w sądy, spora szansa na wygraną,
  • Odpowiedz
  • 0
@RedNews dokładnie, narzekają na zasięg sieci a kupuja jakieś najtańsze o2 czy inne lebary xD. Ale wsrod januszow niemieckich jest to samo. Ja od 10 lat jestem w Telekom i mam zawsze i wszędzie 5g/lte, nigdy mniej
  • Odpowiedz
@jmuhha: oczywiscie chodzilo mi o kredyt na dom, nie dziecko( ͡° ͜ʖ ͡°)
18. Jesli lubisz sie zabawic, cos zobaczyc, gdzies pojechac to nie jest kraj dla ciebie. Tu kazdy robi te same przyziemne, chlopskie rzeczy i potrafi sie tym cieszyc. W operze spryedaja miejsca stojace, w teatrze aktorzy sa obrzydliwi, nie do konca umieja swoj tekst nie mowiac juz o grze aktorskiej. Polowa widowni wali gorzelnia,
  • Odpowiedz
@profus: Ja się na telekomie przejechałem, moim panem vodafone, IP13 256gb, 50gb na miesiąc w LTE | 5g za 40€.. ale jak to polskie janusze w Niemczech nie odnajdują się w tym kraju to nie wiedza gdzie szukać, tylko klucza na portalach mypolacy, dojczland info i facebookowe grupy
  • Odpowiedz
  • 0
@Tapirro ale chłopie co ty przeliczasz na 1000zl, wiadomo że usługi telekomunikacyjne są trochę droższe w de, ale nie ma co przeliczać na złotówki Januszu i jak chcesz lepiej to bierzesz sprawdzonego operatora a nie jakieś gówno typu lebaraxD
  • Odpowiedz