Wpis z mikrobloga

@jmuhha da się płacić zblizeniowo. Choć zegarkiem to dziwna sprawa i uczucie nadal. Mają tu takiego cośka który się Giro nazywa i często na wsiach nie da się zapłacić niczym innym niż gotówką/Giro karta. Zamknięci w sensie, że spoufalic się w pracy np potrafią ale poza tym są niechętni. Proponowałem wiele razy kolegom w pracy wyjazd w góry wspólny, wyjście na piłkę itp i raczej z reguły mnie zbywali
@jmuhha jak koledzy pisali. Zamiłowanie Niemców do gotówki, powoli się to zmienia ale z reguły na kartę patrzą niechętnie, na Vise, MasterCard to już w ogóle najlepiej niemiecka Girocard.
Ekologiczni hypokryci, niby sortujesz ten papier itd ale ilość gazet które dostajesz jest porażająca, 2x w tygodniu dostaje darmowa gazetę a tam stos reklam. Nie pomaga kartka na skrzynce pocztowej, żadnych reklam. Cóż..
Zamiłowanie do papieru część druga, co z tego że możesz
@jmuhha: Internet. Znajdziesz chatke, kladziesz kupe siana, w opisie "szybki internet i wifi", wpadasz na miejsce, a ten szybki internet to 20mb/s z poblokowanymi portami na fritzboxie xD
Ostatnio jak udalo mi sie znalezc mieszkanko, gdzie mialem normalny swiatlowod 300mb/s i dociagniete gniazda, to myslalem ze sie rozplyne ze szczescia.
@jmuhha: słabe jedzenie, prawie zupełny brak garmażeri lub jej podła jakość. Zaraz ktos sie zacznie oburzać że mają..
To niech sobie porówna choćby te gotowe zupki z biedronki czy pizzę z kurczakiem z tym co tutaj mozna kupic. Juz nie wspomne o polskich miesnych sklepach z pasztecikami, pierogami, uszkami itd. Gdzie wszystko jest świeże i smakuje jak domowe. Tutaj tego najzwyczajniej nie ma. Niemcy jedza byle co nie ma tutaj takiej
@Gasikfps:

Zamiłowanie Niemców do gotówki,

To akurat zaleta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ekologiczni hypokryci, niby sortujesz ten papier itd ale ilość gazet które dostajesz jest porażająca,


Ekologia nie polega na tym, by niczego nie robić. Te gazetki są z recyklingu a nie amazońskich lasów

@jmuhha: głównie kuchnia i absolutny brak gustu Niemców.
Kiedyś główną zaletą był "ordnung muss sein" ale ostatnio z tym już ciężko