Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, pomóżcie przy planowaniu shiftu w karierze.

Krótko o mnie:

Absolwent budownictwa. Kilka lat pracy w branży od projektanta po inżyniera na budowie. Potem, zniechęcony zarobkami w branży, wyemigrowałam do Niemiec. Od kilku lat siedzę tutaj, kontynuując pracę jako projektant. Praca w języku niemieckim (niemiecki znam bardzo dobrze, angielski podobnie). Zdarzało mi się w karierze zarządzać czy może bardziej - koordynować projektowanie w zespołach i czułem, że to może być coś dla mnie.

Nie ukrywam, że chciałbym w perspektywie 2-5 lat wrócić do Polski. Boję się jednak, że znowu wpadnę w branżę budowlaną, w której praca nie sprawia mi już wielkiej przyjemności a zarobki zazwyczaj są gówniane.

Chciałbym skupić się na rozwoju w jakimś w miarę przyszłościowym kierunku, żeby przy powrocie do Polski zmienić branżę na taką, w której mógłbym się odnaleźć i godnie zarabiać - najlepiej wykorzystując obecne atuty (analityczne myślenie, wykształcenie techniczne, dwa języki obce) + to czego zdołam się nauczyć do tego czasu (nie musi to być tylko nauka z domu, jestem otwarty na kursy i doszkalanie)

Any ideas? W co pójść? Czego się uczyć? Po głowie chodzi mi zarządzanie projektami, ale nie wiem czy dotychczasowe doświadczenie w ogóle otwiera mi takie opcje.

#pracbaza #praca #emigracja #budownictwo #inzynieria #zarzadzanieprojektami #projectmanager

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631e0ad8a08746cacf44574f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
OP: @onionspirit: dzięki za propozycje - myślałem nad tym. Masz może na myśli jakieś konkretne firmy? Poszperałbym kogo szukają i czego wymagają.

@breathnoir: po kilku latach w branży świadomie zdecydowałem, że nie chcę mieć więcej do czynienia z typową budowlanką. Więc kierownik budowy w kubaturze czy tym bardziej kierownik projektu - czyli długie godziny, ogromna odpowiedzialność mimo przeciętnych zarobków (w odniesieniu do wymagań i wspomnianej odpowiedzialności) nie są dla
  • Odpowiedz
@breathnoir: Bycie kierownikiem projektu/budowy w Polsce to MASA odpowiedzialności prawnej, cywilnej i każdej jaką sobie możesz wyobrazić, SETKI godzin miesięcznie poświęcone na pracę/zajęcia okołopracowe, TONY stresu, ŚMIESZNE wynagrodzenia jeśli zbierzesz i podsumujesz całość pracy. #budownictwo

@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem na podobnym etapie życia co Ty. Napisz PW to pogadamy.

może jakieś firmy robiące soft dla budownictwa? Jest tego dużo i nie mówię


@onionspirit: podbijam pytanie, można jakieś przykłady jakie firmy realizują
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @breathnoir: > podbijam pytanie, można jakieś przykłady jakie firmy realizują projekty dla budownictwa?

@banan5005: Propergate, Hustro, może trochę Creoox, o większości pewnie nie wiem. Mając doświadczenie z budowy/projektowania można śmiało uderzać w te klimaty jako praktyk.

Są to jedynie przykłady - te firmy są nieduże, ale podobnych jest sporo. Warto sprawdzić zagraniczne startupy - niemieckie, szwajcarskie, brytyjskie itd. W listopadzie jest BIM World w Monachium, podejrzewam, że poznacie
  • Odpowiedz