Wpis z mikrobloga

Chyba po raz pierwszy tak namacalnie czuję, że stałem się boomerem, stąd pytanie we #wroclaw o nowe pokolenie, dzieciaków już dwa razy młodszych ode mnie.

Przechodziłem koło jednego LO i widziałem specyficznie ubranych chłopców i dziewczynki, cóż to taki styl jakby emo pomieszane z punkiem czy jakimś grunge, podszyte latami dziewięćdziesiątymi i stylem na TLC.

Dziewczyny często mają przefarbowane włosy, chłopcy mają włosy dłuższe, ubrania to jakiś vintage z szafy babci, często buty na koturnie.

O co chodzi w tej subkulturze i czego wyrazem jest taki wygląd? Jakiej muzyki słuchają takie osoby? Jakie poglądy na życie i rzeczywistość?

Nie żebym krytykował, po prostu chciałbym lepiej zrozumieć fenomen nowych czasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#modameska #modadamska
  • 15
@Jud-Suss: Po prostu powtórzenie cyklów w modzie. Filozofia żadna. Był szał na lata 90, teraz na pełnej wjechały lata 00 - spodnie biodrowki niski stan, dzwony, odkryte brzuchy itd. Trend forecasterzy tworzą trendbooki, a potem czerpią z tego więksi projektanci. Później zrzynka w sieciówkach. I kończymy z podobnymi do siebie kolekcjami u każdego :D I tak to się kręci. A że za tym idzie promocja wszelaka, idole młodzieży noszą się zgodnie
@Jud-Suss: @ondraszek: @DeathFromSandman: Mi to tam obojętnie jak się kto ubiera w sumie od zawsze , bawi mnie bardziej jedynie że właśnie wszyscy chłopacy wyglądają identycznie i mają identyczne takie dłuższe włosy. Laski też taki trochę atak klonów ale zdecydowanie mniejszy. Ciuchy wszyscy mają jak z lumpa albo jakiejś pomocy , ale pewnie kupują w sieciówkach XD Dlatego ja dla siebie od dłuższego czasu nic nie mogę znaleźć ciekawego
Ciuchy wszyscy mają jak z lumpa albo jakiejś pomocy , ale pewnie kupują w sieciówkach XD


@lentilek: obecnie chodzenie do lumpa nie jest wstydem jak 20 lat temu tylko nadawanie starym rzeczom nowego życia stało się cool i to akurat mi się podoba zamiast kupowanie kolejnego gówna w sieciówce
@Jud-Suss: Nie no teraz w LO masz w sumie szerokie spodnie i taki dripowy styl lub drillowy. Ogolnie to sie zaczęło, jak Jordany 1 były w modzie. Duzo ludzi w lumpach się ostatnio tez ubierało. Jednak chyba się trochę zmienia, bo w sklepach duzo teraz szerokich spodni i szerokich bluz. Nie widziałem szczerze mówiąc chłopaków w butach na koturnach xD.