Wpis z mikrobloga

Jako że urodziny mojej córki niebawem chciałem jej zrobić tort bo ceny w cukierniach to jakaś abstrakcja.

Czy ktoś może zdradzić jak można to zrobić e najprostszy możliwy sposób? Jest sens zrobić tort np. Z gotowym biszkoptem ze sklepu? Chciałem też zamówić opłatek dekoracyjny z świnka Peppa. Zostałaby mi tylko masa do zrobienia albo coś w ten deseń między biszkopty. Jakieś porady?

Nie jestem zielony w kuchni ale ciast nigdy nie robiłem. Dodatkowo nie mam miksera więc może być problem z przygotowaniem biszkoptu czy też masy.

#gotujzwykopem #gotowanie
  • 13
@QUANTUM-DICK: Kiedyś robiłem torty dla siebie i kaszojadów w podkładów które były w sklepach. Ów podkład składał się z trzech "plastrów" biszkopta w szczelnym opakowaniu, do tego kupowałem dwie torebki do zrobienia bitej śmietany, owoce z puszki (mogą byś świeże), trochę pomysłowości i kaszojady z kolegami/koleżankami zajadały się aż im się uszy trzęsły.
Z mojego doświadczenia wiem że podkłady ciemne były lepsze smakowo od jasnych.
@QUANTUM-DICK: Jasne że się da z gotowymi blatami biszkoptów. Jeśli chodzi o krem bez użycia miskera to najlepszym wyborem będzie użycie sera mascarpone z dodatkiem cukru pudru (do smaku), wymieszany za pomocą trzepaczki. Możliwy jest też jakiś dodatek smakowy (ważne żeby dodatek był w miarę gęsty np. masło orzechowe). Jeśli krem będzie za gęsty można go nieco rozrzedzić za pomocą śmietanki 36% (z kubeczka, najlepiej z Piątnicy bo jest najgęstrza). Przed