Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sidhellfire: mówisz o tym co pokazują przed remontem? zapewne mają polecenie nie sprzątać przez X czasu przed przyjazdem ekipy filmowej, tak ja ma to miejsce w słynnych rewolucjach kuchennych geslerowej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ominous3: nawet nie próbowałbym porównywać show narcystycznej gwiazdeczki do Katarzyny Dowbor, która wierzy w swoją misję. Na plus, że w tym programie starają się filtrować wyłudzaczy, cwaniaków, patolę, ale niestety bieda fizyczna nie bierze się z niczego i wiele rodzin jest w takiej sytuacji na własne życzenie. Zgaduję, że realizatorzy są świadomi, że czasami po prostu poświęcą fundusze dla dobra dzieci żeby chociaż z grzybem nad głową nie dorastały. Niestety jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ominous3: nie mniej jestem świadom "magii ekranu". Znałem historię osoby, która brała udział w show, gdzie każdy gotował na zmianę i gościł innych uczestników. Ekipa stwierdziła, że mieszkanie jest za małe i mało prestiżowe (choć schludne) i kręcili odcinek w wynajmowanej willi tylko prywatne zdjęcia postawiono na półkach.
@sidhellfire trochę masz racji, ale takie rzeczy są najczęściej powtarzane przez ludzi, którzy nigdy nie żyli w podłych warunkach. Masz #!$%@? warunki to nawet dbając o nie nadal jest koszmar, bo to wciąż są #!$%@? warunki. Tyle że posprzątane z lekka. Żyjąc przez dłuższy czas w taki sposób (mocno odbiegający od przeciętnego standardu) chęć robienia czegokolwiek w domu jest na minusie. Dzieci wolą siedzieć na dworze niż w takim domu, ojciec albo
@pilnapotrzeba: nie utrzymują, w Złotoryi jedna kobieta miała wyremontowany dom, z tego co słyszałem to potem biegała po lombardach i sprzedawała te gadżety żeby mieć na rachunki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PanGerwant: jest pewna spirala #!$%@?. Widać to po remontowanych budynkach - jak jest nowa elewacja to przez jakiś czas się trzyma, ale jak już pojawi się 1-2 wandal to w moment wszystko jest zaniedbane "bo i tak jest syf". Aczkolwiek sam jestem z biednej rodziny i takich też kolegów miałem często. Powiem że z tym jest RÓŻNIE. Wcale nie jest tak, że musi być widać, że nędza. To, że jest taka
@aegypius: Ja bym się generalnie nie zdziwił gdyby celowo przed programem postarzali/demolowali trochę domy i mieszkania żeby to dramatyczniej wyglądało w telewizji. W końcu cały program opiera się na pokazaniu jak ruderę przekształca się w przytulny kąt (nawet jeśli to ostatecznie trochę fuszerka przez ultrakrótki czas "remontu").
Bo jeśli to jest autentyczny stan, to wielu tym rodzinom zamiast darmowego remontu przydałaby się wizyta opieki społecznej i odebranie dzieci za wychowywanie ich
@sidhellfire trochę się zgodzę, a trochę nie. Owszem, sytuacje są różne, ale jest pewien poziom na tyle niski, że wyjście z tego jest prawie niemożliwe, bo zawsze się jest na 0. W takim wypadku coś za darmo jest trochę jak blok startowy. Jak nie dla całej rodziny to może chociaż jednego dziecka uda się coś ogarnąć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilnapotrzeba: najzabawniejsze jest to, że robią to na szybko, więc nie mogą robić wylewek, więc często te domki ogrzewają foliami grzewczymi
A) 5 lat gwarancji B) drogo że aż strach.
Współczuję tym ludziom takiego prezentu