Wpis z mikrobloga

@an2one: masz dwa źródła węgla: krajowy wegiel i import, głównie z rosji, krajowe wydobycie nie pokrywa zapotrzebowania a na węgiel z rosji pis nałozyl embargo juz w marcu, gdzie inne kraje dopiero w sierpniu

ale ja juz w tej chwili jestem prawie pewny ze zrobili to celowo, żeby wywołać kryzys węglowy który beda teraz rozwiązywać dopłatami i chwalic sie jaki rząd jest dobry

nie wierze ze morawiecki jest takim imbecylem że
@Ksemidesdelos: Przecież te ich obietnice o tym, że wszyscy kupią po 900 i podwyżki teraz to strzał w własne kolano przed wyoborami. Kompletnie ich przeceniasz. I ja z reguły nawet nie krytykuję PiS, bo zdaję sobie sprawę, że opozycja, to także totalni partacze, a prócz tego i złodzieje, ale tutaj popełnili gigantyczny błąd.
te ich obietnice o tym, że wszyscy kupią po 900 i podwyżki teraz to strzał w własne kolano


@wscieklazielonka: juz poszedł przekaz, że oni chcieli pomóc ale prywaciarze ze składów węgla nie chcieli współpracować a teraz morawiecki #!$%@? o zmowie cenowej spekulantów na węglu, elektorat w to wierzy

mnie dziwi, że z tymi dopłatami odrazu nie skonstruowali ustawy że jeden piec = jedna deklaracja ceeb = jedna dopłata do węgla, tą
poszedł przekaz, że oni chcieli pomóc ale prywaciarze ze składów węgla nie chcieli współpracować a teraz morawiecki #!$%@? o zmowie cenowej spekulantów na węglu, elektorat w to wierzy


@Ksemidesdelos: Potwierdzam, jak rozmawiałem z księdzem to dokładnie tak mówił, że to złe składy naliczają marże z kosmosu XD

nie wierze ze morawiecki jest takim imbecylem że nie wiedział ze jak zabroni importu węgla w rosji i zabraknie na rynku kilku milionów ton
Wróć do lat jak rządziła banda rudego. Średnio rozgarnięty człowiek zdaje sobie sprawę co się wtedy w naszym kraju działo. Średnio rozgarnięty....


@Hrabia_Wielki_Elektronik: człowieku - w sezonie 2019/2020 był problem z nadmiarem węgla który leżał przy kopalniach i rząd nawet kazał spółkom skarbu państwa go skupywać - wedle tego artykułu :

https://wysokienapiecie.pl/24122-na-zwalach-zalega-juz-135-mln-ton-wegla/

było 13,5 mln ton których nikt nie chciał kupić

Ile kopalni zamknięto przez te 2 lata ? co się