Wpis z mikrobloga

Jest teoria, że jeniec, jakiego pokazywałem wczoraj to grubsza rybka, a przynajmniej jest spora zbieżność w wyglądzie, a teorię wysnuły same rosyjskie telegramy

Generał-porucznik Andrij Syczewoj, dowódca grupy zachodniej rosyjskich wojsk, która kontrolowała Balakiia, Husariwka, Shurivka, Bajrak, Verbivka, Jakowenka, Volokhiv Yar, Chervinsk, Semenowka, Bogodarowka i Nikolaiwka.


#aryoconcent #wojna #rosja #ukraina #donbaswar
Wspieram zrzutkę na quad medvac dla ukraińskich żołnierzy
https://zrzutka.pl/tf6xck
Aryo - Jest teoria, że jeniec, jakiego pokazywałem wczoraj to grubsza rybka, a przyna...
  • 50
Andrij Syczewoj


@Aryo: news 3 dni temu, że został odwołany:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czterej-rosyjscy-generalowie-odwolani-z-powodu-porazek-na-Ukrainie-8400613.html

Czterej rosyjscy generałowie, w tym dowodzący zgrupowaniem sił Zachodniego Okręgu Wojskowego Andriej Syczewoj i dowódcy trzech armii, zostali odwołani z kierowniczych funkcji w z


Pytanie czy został odwołany przed pojmaniem czy po ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aryo: z wielką ciekawością czytam Twoje posty, ale bardzo mnie razi ta angielska transliteracja miejscowości. Cyrylicę znasz świetnie, więc z czego to wynika?

kontrolowała Bałaklię, Husariwkę, Szuriwkę, (...)


lub żeby nie odmieniać

kontrolowała miejscowości Bałaklija, Husariwka, Szuriwka, (...)
@esce:

Cyrylicę znasz świetnie, więc z czego to wynika?


Czy da się potem znaleźć daną miejscowość na mapach. Jak wrzucam polskie transliteracje to nie zawsze jesteś w stanie potem je znaleźć na mapie wpisując w google. Polską transliterację powoli wycofuję z użytku dla ułatwienia życia ludziom jacy sprawdzają na mapach o czym jest mowa we wpisie
@Aryo: Cholera jasna a co najlepsze to typa zdegradowano kilka dni temu. Za kare go wysłali bliżej frontu? Jakie to tradycyjne radzieckie podejście. Nie wiem czy dałbym głowę że to on. Ten syf po lewej coś mało widoczny i chyba niżej niż w przypadku generała. Słaba jakość niestety. Tak czy siak jeśli to prawda to raz dwa powinni odtrąbić sukces.
Kagernak - @Aryo: Cholera jasna a co najlepsze to typa zdegradowano kilka dni temu. Z...

źródło: comment_16626247874eqI1MQ0jImdG0x6Yb1oP9.jpg

Pobierz
@renniw: A co z tym chodzi że ktoś jest np. generał pułkownik? bo w rosyjskiej armii właśnie się widzi takie dziwne stopnie jak np. major - kapitan itp.
Chodzi o to że ktoś jest np. wyższy stopniem a pełni obowiązki kogoś z niższym?