Wpis z mikrobloga

Czekam sobie na ławeczce i pojeżdża samochód.
I tak sobie stoi i stoi na włączonym silniku.
I tak sobie dzban z 10 minut stał.

Pogoda jaka jest każdy widzi, więc o klimie i odmrażania nie ma mowy.

A dla was #ankieta.
#motoryzacja

Jak długo masz włączony silnik po zaparkowaniu

  • Max 10 sekund 40.4% (23)
  • Tak z pół minuty 21.1% (12)
  • Minuta, max 2 minuty 17.5% (10)
  • do 5 minut 3.5% (2)
  • dłużej 17.5% (10)

Oddanych głosów: 57

  • 15
@Canova: A jaki jest sens pozostawienia gruza z włączonym silnikiem podczas parkowania? Bo praktycznie w każdym nowszym samochodzie, to się trzeba postarać żeby silnik się sam nie wyłączył.

Pisałem, że pomijam ekologię, a ty się do niej dowaliłeś.
To jak już taki niepomijający jesteś, to może smaruj dupę na mandat z art. 60 ust. 2 ustawy PRD.

Kurła, na polaczka to musi być zawsze policjant z pałą nad głową, bo chłopski
@642425: kolego, proszę podaj przykład sytuacji dla której po minucie lub dwóch silnika by nie wyłączyć. Turbina - rozumiem. Pogoda - rozumiem. Ale 10 minut?
Mam za dużo lat, żeby denerwować przy utarczkach słownych z dzbanami. Grzecznie zapytasz czy poprosisz o coś, hurdurr jak śmiesz śmieć albo #!$%@?


Robię ankietę a ty się prujesz o jakiegoś dzbana i jeszcze próbujesz obrażać.
@krytyk__wartosciujacy: Akurat wyłączanie start-stopu to coś, co rozumny człowiek powinien robić od razu po wejściu do auta. A co do pytania w ankiecie, jak jadę normalnie to auto gaszę od razu, jak jechałem kilka godzin albo grzałem 140 autobaną to tam 2 minutki na ostygnięcie turbinie daję, a zimą to odpalam samochód, ogrzewanie i skrobię, latem jak czekam w aucie no to na kilka minut tez odpalę żeby się schłodzić klimą.