Wpis z mikrobloga

Step 1:
Gravel to wolność, przestrzeń i niezależność
Nie ma żadnej definicji gravela
Nie potrzebujemy żadnych regulacji jak w tych sztywnych zawodach kolarstwa szosowego czy CX,
Gravel to wolność i przyjacielska rywalizacja między kolegami
Walić UCI i ich powalony regulamin

Step 2:
Ludzie na rowerach MTB wygrywają zawody Gravelowe

Step 3:
Halo POLICJA! Proszę przyjechać na zawody gravelowe! Nie może być tak, że ktoś w lepszej kondycji i na innym typie roweru wygrywa zawody amatorskie o pietruszkę!
Zawody gravelowe dla gravelowców na rowerze gravelowym(tm) na prawdziwej trasie gravelowej(tm) w porządnym stroju przeznaczonym do jazdy tylko na gravelu (tm). Działy merketingu producentów rowerów powinny w końcu zdefiniować co to jest prawdziwy gravel(tm)! Ale oczywiście inaczej, niż ta wstrętna UCI.

#kolarstwo #szosa #rower #gravel
lecho182 - Step 1:
Gravel to wolność, przestrzeń i niezależność
Nie ma żadnej defin...

źródło: comment_1662547446qw3IuAbjsLrQyarT3DDMc7.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
@fixie autorem tego postu (w domyśle postu), pomijając kwestie sportowe, powiedz szczerze czy gdyby nie Twoje podejście do organizatora Pana G. Miałbyś z tym problem? Bo obserwując Cię mam wrażenie że osoby na MTB dostały po prostu rykoszetem Twojej frustracji
  • Odpowiedz
@fixie:

To tylko twój wymysł.


Na gurpie Gravel Bike Polska widzialem dużo postów i komentarzy wyśmiewających reguły UCI i to że UCI chce organizować zawody gravelowe, a po każdym wyścigu gravelowym który wygrywa inny rower niż "gravel" jest masa komentarzy że "jak
  • Odpowiedz
  • 4
@Piotr--K o istnieniu pana G., dowiedziałem się dopiero gdy zaczął mi grozić prawnikiem. Od samego początku GMP kulało organizacyjnie, jako osoba prowadząca największą społeczność szutrową, zajmujący się tą tematyką - komunikowalem owe cyrki, raz na FB, raz na ig. Regulamin taki, a nie inny, nie jest wina pana G., tylko UCI. Reasumując, nie mam problemu z panem G., raczej on ma ze mną (;

Naprawdę nie widzę tu nigdzie żadnej afery,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lecho182: będę sobie to przypominał za każdym razem jak ktoś mi powie ze MTB to gówno i tylko gravel(nie jestem pewien co to, chyba coś między kolarzówką a MTB?) albo i w ogóle cross(co to znaczy?) xD
  • Odpowiedz
@msichal: to trochę średnie przypominanie bo wygrała czołówka polskiego kolarstwa górskiego, ludzie którzy z tego żyją - jeżeli na zawodach enduro wygrywa gościu na fullu do XC to też mam sobie przypominać, że enduro to gówno? Nieważne, że typ który to wygrał był wielokrotnym mistrzem Polski w XC?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: No spoko, ja jestem prostym człowiekiem i dla mnie zwykle istniały 2 główne typy rowerów, a co pomiędzy nimi to mi wszystko jedno.
Tak czy siak, jeśli chodzi o wątek główny, to byłbym za tym, że to trasa powinna definiować rower, a nie regulamin. Jeśli ci goście to profesjonaliści, to pewnie biorąc inny rower rezultaty byłyby takie same.
  • Odpowiedz
@lecho182: i pod takie "amerykańskie" traski jest gravel, u nas w większości regionów ciężko ulepić coś ponad 100km, bez lasów (a tam wiadomo, rodzaj ujebow zależna od pory roku), piachów, jakiegoś bruku itp., nie widziałem u siebie choćby 15km porządnego szutru, bo chyba nie mówimy o wałach przeciwpowodziowych i wiejskich tarkach po ciagnikowych, jakąś tam rundkę gravelowa fajna zrobisz ale zorganizować trasę na 200km pod gravel to jest wyzwanie, chyba
  • Odpowiedz
@lecho182: @dethklok: generalnie im więcej gravelu objezdzam na jazdach testowych mając też swój tym bardziej dochodzę do wniosku że w codziennym życiu ciężko o trasę w której byłby to najszybszy typ roweru.
  • Odpowiedz
generalnie im więcej gravelu objezdzam na jazdach testowych mając też swój tym bardziej dochodzę do wniosku że w codziennym życiu ciężko o trasę w której byłby to najszybszy typ roweru.


@fimino: Po Mazowszu gravel akurat daje radę z mtb bo wjedziesz w praktycznie każde krzaki a jakiś górek itp typowo pod mtb praktycznie brak.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kwazariusz nie ma żadnej afery, jak tylko w głowie opa, cały jego wpis jest pełny wymyslonych przezeń głupot.
W weekend odbywały się gravelowe mistrzostwa polski. Zgodnie z przepisami UCI (unia kolarska)na ten rok, nie wprowadzono przepisów regulujących rower na którym można startować w imprezach mistrzowskich i UCI.
W kategorii elita, całe podium zajęli zawodnicy jadący na MTB, podczas gdy większość jechała na gravelach. Na FB powstała dyskusja, na profilach tematycznych i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lecho182: będę szczery mam rower, po prostu taki rower do jazdy na drodze i po górkach. Kiedyś mówiłem, że to góral, ale na ramie ma MTB więc już nie wiem. Jednak dla mnie to nadal rower do jazdy w siną. Tylko kolarkę jeszcze bym rozróżnił, a tak te gravele, MTB lub inne cuda to ja po prostu nie wiem jak odróżnić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz