Wpis z mikrobloga

ten papier ma małe znaczenie jeśli kupujesz mięso w sklepie który nie zachował łańcucha chłodniczego. Nieraz widziałem w dyskontach jak paleta z mięsem stoi na sklepie nierozładowana.


@szasznik: Tak samo jak nie rozładowali mięsa w paczkach tak samo mogą nie rozładować na ladę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: do wołowiny musi być oddzielna, tak samo mięso wołowe nie może leżeć na jednej ladzie (nie przedzielonej, odstęp nie wystarczy) z wieprzowiną..Chciałbyś zjeść tatara z wołowiny, który była mielona w tej samej maszynce co wieprzowina? Bo ja nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mit_o_chondriach Akurat wyeliminowanie chrząstek z jadłospisu jest złe bo stanowią one cenne źródło kolagenu.
Osobiście sam mam odruch wymiotny jak mam obgryzać kość ale taka prawda.
Juz chyba lepiej że zjem je w mielonych albo lasagnii, niż nie miałbym ich jeść wcale.
mielone na miejscu zdarzyło mi się że się zaśmierdziało już drugiego dnia.


@Moisze: jak poprosisz o zmielenie mięsa na miejscu, to przecież widzisz w jakim ono jest stanie przez zmieleniem
@Pan_Beniowski prawdopodobnie, dlatego powinno się ważyć z gąbką, która ma za zadanie wchłonąć tę właśnie wodę. Ale maszyny na produkcji mają też margines błędu i mogło to być 25g w jedną i drugą stronę.