Wpis z mikrobloga

@Sin-:
1. Wychodzi na to rzeżądzi nami zboczone lewactwo które dało pozwolenie na przerabianie małych płodów na kisiel i ciastka oh wait a przypadkiem nie rządzi u nas PIS, Orgio Iuris, Rydzyk i Brałnopodobne tworki które uważają dzieci z in vitro za jakieś hybrydy.
2. Czy to przypadkiem nie nasz Papajak zakazał używania kondonów w czarnym lądzie przez co wybuchła epidemia HIV?
3. Czy ja wiem czy Afryka taka cywilizowana. Jak
  • 2
@Zgrywajac_twardziela: Nie wiem do końca czy w tym dokumencie w tej konkretnej wersji to występuje ale we wcześniejszych dokumentach ONZ tak to definiowano:

„- Decydowania w sposób swobodny i odpowiedzialny o tym, czy, kiedy i ile mieć dzieci oraz w jakich odstępach czasu,
- informacji i dostęp do środków, aby z prawa do decydowania móc korzystać,
- możliwie najwyższego standardu zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego,
- podejmowania decyzji związanych z seksualnością bez
@Sin-: W sumie spoko, chociaż akurat z tą "ochroną przed wymuszoną sterylizacją i antykoncepcją" to nie do końca się zgodzę, bo akurat rozwiązanie stosowane na Islandii(obowiązkowa aborcja wadliwych płodów) uważam za dobre. Chociaż w sumie nie wiem czy według tych przepisów aborcja podchodzi pod antykoncepcję ¯\_(ツ)_/¯
  • 2
@Zgrywajac_twardziela: Tutaj chodzi zapewne o kraje stosujące przemoc wobec kobiet w znaczeniu że kobiety są do czegoś przymuszane i ta wprowadzona rezolucja ma w teorii za zadanie temu przeciwdziałać i karać przestępców. Pamiętaj, że rezolucje ONZ dotyczą całego świata a nie tylko cywilizowanej Polski czy tam Europy :-)
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przymusowa_sterylizacja - oj było tego trochę.

Wśród innych krajów, które nie są wolne od wstydliwych praktyk, związanych z podobnymi projektami, znajdują się m.in. Peru, gdzie pod koniec XX wieku wysterylizowano ok. 200 tysięcy kobiet, a także m.in.: Indie, Chiny, Japonia, Kanada, Meksyk, Szwajcaria czy Rosja, gdzie przymusowej sterylizacji poddawano wielokrotnie pacjentów szpitali psychiatrycznych.

https://www.national-geographic.pl/artykul/demograficzne-ludobojstwo-w-chinach-przymusowa-sterylizacja-ujgurskich-kobiet - tu masz co robią Chiny.
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: A ja rozumiem bo jestem za wolnością i prawem do decydowania o sobie. W każdym przypadku. Czy to są szczepionki, aborcja, sterylizacja czy nawet eutanazja :-)
Poza tym czytałeś co robią Chiny? Wykorzystują to jako broń przeciwko mniejszościom. Rezolucja ONZ ma w teorii takie praktyki zwalczać.
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: Jeśli już ktoś za niego podjął takie a nie decyzje (płód nie jest zdolny do podejmowania decyzji i jest uzależniony od człowieka) i nie jest z nich jako człowiek zadowolony to uważam, że sam może podjąć swoje własne decyzje i np skorzystać z prawa do eutanazji.
@Sin-:
Kaleka bez świadomości, czy ze skrajnym upośledzeniem umysłowym nie będzie w stanie podjąć decyzji o eutanazji. Nie widzę nic moralnie dobrego w rodzeniu kalek z premedytacją, to zwykłe barbarzyństwo, z tego względu że konsekwencje złej decyzji ponosi niczemu nie winna osoba ¯\_(ツ)_/¯
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: No cóż. Ty masz swój pogląd ja mam swój. Dla mnie wolność jest na pierwszym miejscu. Nie mylić z partią Korwin która się wyciera tą wolnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby to były proste tematy i zero-jedynkowe to nie byłoby ani rezolucji ONZ, ani tych wszystkich dyskusji i debat.
Zawsze jednak liczę na zdrowy rozsądek i argumenty - to najważniejsze. Bo najgorzej dyskutuje mi się z