Wpis z mikrobloga

@Sin-: Szkoda tylko że ze strony naszych "asów" jest to tania zagrywka na potrzeby polityki zagranicznej bez realnego przełożenia na rynek wewnętrzny. Można to porównać do gościa który zachowuje kulturę w pracy i ładnie uśmiecha się do szefa, ale jak tylko wraca do domu wyjebuje setę na hejnał po czym spuszcza #!$%@? żonie i dzieciom
  • Odpowiedz
  • 17
@HrabiaTruposz: Oczywiście, że tak. Myślę, że każdy tutaj zdaje sobie z tego sprawę ale mój post miał na celu obśmianie polityki rządu plus zwrócenie uwagi na płacz Ordo Iuris w tym temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sin-:
1. Wychodzi na to rzeżądzi nami zboczone lewactwo które dało pozwolenie na przerabianie małych płodów na kisiel i ciastka oh wait a przypadkiem nie rządzi u nas PIS, Orgio Iuris, Rydzyk i Brałnopodobne tworki które uważają dzieci z in vitro za jakieś hybrydy.
2. Czy to przypadkiem nie nasz Papajak zakazał używania kondonów w czarnym lądzie przez co wybuchła epidemia HIV?
3. Czy ja wiem czy Afryka taka cywilizowana. Jak nie HiV to dziesiątkuje ich malaria, małpia ospa, wojna domowa czy rządy despotów. Do tego są takie kraje jak Czad czy Erytrea tak biedne że ludzi nie stać na internet xD
4. W krajach afrykańskich jest jeszcze problem z systemem opieki zdrowotnej i demografią. Rodzi się za dużo dzieci ponieważ rodzice robią więcej ''na zapas'' tak z 4-6 na rodziców żeby chociaż 1 przeżyło i zapiepszało na nich.
Nic chwalebnego podobnie było w Europie w
  • Odpowiedz
  • 2
@Zgrywajac_twardziela: Nie wiem do końca czy w tym dokumencie w tej konkretnej wersji to występuje ale we wcześniejszych dokumentach ONZ tak to definiowano:

„- Decydowania w sposób swobodny i odpowiedzialny o tym, czy, kiedy i ile mieć dzieci oraz w jakich odstępach czasu,
- informacji i dostęp do środków, aby z prawa do decydowania móc korzystać,
- możliwie najwyższego standardu zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego,
- podejmowania decyzji związanych z seksualnością bez przymusu, dyskryminacji
  • Odpowiedz
@Sin-: W sumie spoko, chociaż akurat z tą "ochroną przed wymuszoną sterylizacją i antykoncepcją" to nie do końca się zgodzę, bo akurat rozwiązanie stosowane na Islandii(obowiązkowa aborcja wadliwych płodów) uważam za dobre. Chociaż w sumie nie wiem czy według tych przepisów aborcja podchodzi pod antykoncepcję ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@Zgrywajac_twardziela: Tutaj chodzi zapewne o kraje stosujące przemoc wobec kobiet w znaczeniu że kobiety są do czegoś przymuszane i ta wprowadzona rezolucja ma w teorii za zadanie temu przeciwdziałać i karać przestępców. Pamiętaj, że rezolucje ONZ dotyczą całego świata a nie tylko cywilizowanej Polski czy tam Europy :-)
  • Odpowiedz
  • 1
@Zgrywajac_twardziela: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przymusowa_sterylizacja - oj było tego trochę.

Wśród innych krajów, które nie są wolne od wstydliwych praktyk, związanych z podobnymi projektami, znajdują się m.in. Peru, gdzie pod koniec XX wieku wysterylizowano ok. 200 tysięcy kobiet, a także m.in.: Indie, Chiny, Japonia, Kanada, Meksyk, Szwajcaria czy Rosja, gdzie przymusowej sterylizacji poddawano wielokrotnie pacjentów szpitali psychiatrycznych.

https://www.national-geographic.pl/artykul/demograficzne-ludobojstwo-w-chinach-przymusowa-sterylizacja-ujgurskich-kobiet - tu masz co robią Chiny.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: A ja rozumiem bo jestem za wolnością i prawem do decydowania o sobie. W każdym przypadku. Czy to są szczepionki, aborcja, sterylizacja czy nawet eutanazja :-)
Poza tym czytałeś co robią Chiny? Wykorzystują to jako broń przeciwko mniejszościom. Rezolucja ONZ ma w teorii takie praktyki zwalczać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: Jeśli już ktoś za niego podjął takie a nie decyzje (płód nie jest zdolny do podejmowania decyzji i jest uzależniony od człowieka) i nie jest z nich jako człowiek zadowolony to uważam, że sam może podjąć swoje własne decyzje i np skorzystać z prawa do eutanazji.
  • Odpowiedz
@Sin-:
Kaleka bez świadomości, czy ze skrajnym upośledzeniem umysłowym nie będzie w stanie podjąć decyzji o eutanazji. Nie widzę nic moralnie dobrego w rodzeniu kalek z premedytacją, to zwykłe barbarzyństwo, z tego względu że konsekwencje złej decyzji ponosi niczemu nie winna osoba ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Zgrywajac_twardziela: No cóż. Ty masz swój pogląd ja mam swój. Dla mnie wolność jest na pierwszym miejscu. Nie mylić z partią Korwin która się wyciera tą wolnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby to były proste tematy i zero-jedynkowe to nie byłoby ani rezolucji ONZ, ani tych wszystkich dyskusji i debat.
Zawsze jednak liczę na zdrowy rozsądek i argumenty - to najważniejsze. Bo najgorzej dyskutuje mi się
  • Odpowiedz