Wpis z mikrobloga

Na jednej z grup z poradami prawniczymi spytałem czy w mojej sytuacji mógłbym ubiegać się według nich o wyższe alimenty, bo ojcu polubownie szkoda 200 zł dołożyć. A moja motywacją jest fakt że matka musi #!$%@?ć 260h w miesiącu i na dodatkowe zmiany chodzić żeby opłacić rachunki
Takiej gownoburzy i wjazdu na mnie dawno nie widziałem w komentarzach XD
#bekazludzi #prawo #rodzina #rodzice #pieniadze
  • 11
@szzzzzz: mam ale niestety ciężko z pracą z racji tego że jestem w klasie maturalnej, mam egzamin zawodowy w styczniu a do szkoły dojeżdżam godzinę z mojego zadupia.
Ale w sumie nie tylko do tego się srali choć kilka osób zarzuciło że nie chce mi się pracować xd Stwierdzili, że mamy już i tak dużo kasy. Gdzie ojciec wysyła 800 alimentów (mieszka i pracuje w Niemczech), matka zarabia 5k i mam
@viciu03: oczywiście że możesz - kwestia tylko udowodnienia swoich potrzeb życiowych i zarobkowych możliwości ojca, dodatkowo polecam nie chwalić się tymi 5k matki( może uda się z tego zrobić 3,5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ogarnięty papuga i jest to do zrobienia
@viciu03: ojca zasranym obowiązkiem jest łożyć na twoje utrzymanie. Jak jesteś w klasie maturalnej to masz się uczyć a nie szukać zatrudnienia bo starym się chciało rozwodzić. Powiedz ojcu że albo polubownie 200 zł albo sądownie drugie 800 zł, przecież to jest k... raptem 40 euro! I jak się nie zgodzi to wal do mnie na prv, mam koło siebie wielu prawników z niemal każdej prawniczej branży. Podpowiem ci jakie dowody
@viciu03 jak się uczysz jeszcze w szkole to pracować nie powinieneś. Tamtym z Facebooka to kij w oko a ojca zmusić trzeba żeby płacił więcej, tak jak ktoś wyżej pisał, to nie twój problem że rodzice się rozwiedli czy że w ogóle zdecydowali się na dziecko, tylko ich wspólny
@viciu03: myślę że tak, ale najpierw skontaktuj się z ojcem i powiedz że rozmawiałeś z prawnikiem i on radzi ci wystąpić o 800 zł bo przy dzisiejszych cenach to dalej nie jest duża kwota. Powiedz mu że polubownie 400 zł albo sądownie 800 zł. Jak dalej będzie unikał dobrowolnego zwiększenia to daj mi znać na prv. Aha i rozumiem że masz aktualny adres ojca? Tzn miejsce jego zameldowania?