Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki.
Robię #rozdajo.
Spośród plusujacych wylosuję 2 osoby które zgarną po słoiku wybranego miodu.
Ruszam też z trochę z sprzedażą miodów z okazji końca sezonu.

W ofercie mam miód:
Rzepak (32)
Wielokwiat leśny (34)
Wielokwiat wiosenny (32)
Wielokwiat mniszkowy (35)
Akacja (40)
Facelia (40)
Gryka (40)
Faceliowo gryczany (40)
Jakiejś pojedyncze słoiki lipy też się znajdą.

#miodmiod
#pszczelarstwo
#pszczoly
#rolnictwo
Pobierz paincreator - Hej mirki i mirabelki.
Robię #rozdajo.
Spośród plusujacych wylosuję 2 o...
źródło: comment_1662444855hpMPtPxYLwxLVsPjsAb0ch.jpg
  • 73
Jak są wątpliwości to sprawdzamy przewodność elektryczną, ona różni się dla miodów. Jeśli dalej nie wiemy wysyłamy próbkę na badania.


@paincreator: mają inne przewodnictwo?
Na badaniach potrafią z wielokwiatu wyciągnąć zawartość, że była nawłoć czy tam mniszek? Żeby zrobić miód np. wrzosowy to by trzeba było mieć 50ha pola samych wrzosów. Z rzepakiem czy gryką się da bo są pola, z lasu też spadź wiadomo ale reszta to wielokwiat, nie ma
@wpisynienawisci dokładnie
Dlatego nie piszę że to miód mniszkowy (tylko wielokiwat mniszkowy - bo mniszka tam jest koło 20 do 25 %).
Nawłoć ,wrzos, mniszek nektaruja mocno w dość krótkim i łatwo określonym czasie.
Ponadto są spokojnie wykrywane w badaniach.
Wrzos to wystarczy z 2 do 4 ha żeby wziąć te kilkadziesiąt kilo.
Ale pełna zgoda z często są to wielokowiaty z jakimś śmiesznym procenetem, konkretnej rośliny.
Najlepsze przykłady to malina, róża
@tomosano ten ciemny wielokiwat to ten leśny, jest tam sporo nawloci przy okazji ale nie aż tyle żeby go nawlociowym nazwać.Smakowo najbliżej mu do delikatnej spadzi lisciastej w mojej ocenie.

Gryki mam 2 rodzaje bardzo ciemna wręcz czarną, mocna na takie 7/10
Mam też bardziej herbaciana takie 5/10 , jeśli o moc chodzi.

Zostało mi też trochę Gryki z zeszłego roku i tam jest takie solidne 8/10.
@Flypho z spadzią jest problem z jej pozyskaniem, w skrócie w moich okolicach pojawia się raz na 4 czasem 5 lat.Przez ostatnie 3 lata niestety populacji mszyc w moim rejonie licznych nie było to i spadź nie lała. Cena wynika z problemu pozyskania często inwestujesz masę pracy i czasu i tak jak u mnie przez 3 lata nic z tego nie ma.
@szczesliwa_patelnia: @paincreator: tu jeszcze trzeba sprawdzić ilu jest pszczelarzy w okolicy, przepszeczelenie terenu i jest problem albo walki o jakieś pole. Kolega ma kilka ha i zawsze coś sieje pod pszczoły, to w tym roku to policje wzywał bo mu dwóch pszczelarzy działkę obstawiło

Zasadniczo uważam że nie jest to taki lekki kawałek chleba, trzeba mieć bazę kupujących oraz dużo czasu gdy jest dużo miodu

@paincreator piszesz że masz 300
@lukaschels @lukaschels 3 tony schodzą zazwyczaj w moment, tonę jeszcze zawsze przed świętami sprzedaje bo mam umowy z firmami które paczki świąteczne szykują podpisana.
Ale powyżej tych 4 ton to już bez wykopu i innych miejsc ciężko sprzedać.
W hurcie cena jest tak śmiesznie niska że uważam to za ostateczność.