Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki.
Robię #rozdajo.
Spośród plusujacych wylosuję 2 osoby które zgarną po słoiku wybranego miodu.
Ruszam też z trochę z sprzedażą miodów z okazji końca sezonu.

W ofercie mam miód:
Rzepak (32)
Wielokwiat leśny (34)
Wielokwiat wiosenny (32)
Wielokwiat mniszkowy (35)
Akacja (40)
Facelia (40)
Gryka (40)
Faceliowo gryczany (40)
Jakiejś pojedyncze słoiki lipy też się znajdą.

#miodmiod
#pszczelarstwo
#pszczoly
#rolnictwo
paincreator - Hej mirki i mirabelki.
Robię #rozdajo.
Spośród plusujacych wylosuję 2 o...

źródło: comment_1662444855hpMPtPxYLwxLVsPjsAb0ch.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
jaki rejon, bo ceny to żenująco niskie, szanuj się chłopie.


@Zefir_Zdobywca: Co ty qi3rdol1sz to sa normalne ceny, jak się znasz to utkaj juz ta pi7d3 i zrób baranka o ścianę flecie

Mirek 40
Alledrogo 48 (darmowa dostawa+prowizja dla allegro) plus Mirek powiedzial ze lipa ma 1100 g a nie wszystkie
Sam sap3ir3dalai sprzedawać miody za więcej to na pewno ludzie kupia ale jedynie co możesz sprzedawać to ludzki miod
ButyNaAsfalcie - > jaki rejon, bo ceny to żenująco niskie, szanuj się chłopie.

@Ze...

źródło: comment_1662464332mmD6ZnGsXoweyGvlYNb7ak.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@paincreator: Podobno miód jest bardzo często fałszowany. Stąd rodzą się pytania
1. W jaki sposób jest on fałszowany?
2. W jaki sposób odróżnić go od niefałszowanego?
No i najważniejsze pytanie
3. Czy Twój miód jest niefałszowany i czy potrafisz to udowodnić?

Chętny jestem na zakup, ale jestem ciekaw co odpowiesz.
  • Odpowiedz
  • 8
@Fifth_Element Długo pisać ale ok.
1) sposobów fałszowania miodu jest masa.
A)sposoby januszowe czyli pszczoly 10 uli na krzyż pod domem zalewane cukrem który pszczoly przerabiają- łatwo wykrywane nawet po smaku czy sposobie krystalizacji.
B)dokarmianie pszczół na dużych pożytkach, mamy pasiekę powiedzmy kilkadziesiąt uli wieziemy na intensywny pożytek typu lipa, gryka, rzepak i dokrmiamy cukrem żeby na przykład podwoić zbiór-również wykrywalne przez dosawiadczone osoby w smaku i konsystencji choć znacznie trudniej.
Wyłapywane
  • Odpowiedz
@Catmmando: Podpowiedź różne rośliny kwitną w różnym czasie. Np. jak wiosną Rzepiary sobie robią zdjęcia na żółtych polach to nie ma kwiatów akacji i pszczoły mogą przynieść tylko rzepak
  • Odpowiedz
@paincreator: temat miodu pitnego raczej słabo opłacalny, to już nie sprzedaż bezpośrednia tylko żywność, do tego alkohol. Wzięcie stosunkowo małe, roboty może nie jakoś dużo, ale dwa lata zmrożony towar. Jakby było branie na to, to by półki w sklepach były zawalone miodem pitnym. Warto zrobić dla siebie, na prezent, jak zostanie rzepaku to można zagospodarować.

No i nie odpowiedziałeś z jakiego rejonu jesteś, że ceny takie niskie? Pomorze i Wielkopolska
  • Odpowiedz
  • 0
@Zefir_Zdobywca centrum, łódzkie.
Wiem że mam ciut poniżej średniej rynkowej ale nie jest to wielka różnica myślę że około 5 do 7 %.
Tez nie winduje cen do góry, cukier i inwerty kupilem w zeszłym roku przed podwyżkami, a i rok miałem naprawdę dobry (ilościowo) pozatym cena dla Mirków zawsze była ciut lepsza niż to co w detalu sprzedaje na miejscu.
  • Odpowiedz
ale reszta to wielokwiat, nie ma opcji żeby coś nazwać


@wpisynienawisci: oprócz typowego wywożenia, to potrafi jeszcze mocno zależeć od lokalizacji pasieki i sezonu, bo czasami pożytki się nakładają, czasami rozjeżdżają i np. przy takim późnym wrzosie może już nie być konkurencji.

Zostało mi też trochę Gryki z zeszłego roku i tam jest takie solidne 8/10


@paincreator: mocno capi oborą? Może jakaś dodatkowa zniżka? ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@HansLanda88: nie mam dużego doświadczenia, ale ja trzaskami z wielokwiatu/rzepaku i nie jest źle. Spore znaczenie mają drożdże, sam proces fermentacji, leżakowanie. Dla ludu to właśnie taki bardziej neutralny, ewentualnie ostrzejszy smak z rzepaku niż specyficzny gryczany. Wg mnie, żeby się opłacało, to trzeba puszczać po 20 kilka zł minimum za 0,7.
Z tymi klientami co kupują miód to i owszem, jak dostaną promocyjną flache, to wypiją że smakiem, ale żeby
  • Odpowiedz