Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w serwisie pewnego producenta. Praca polega na jeżdżeniu i usuwaniu awarii u klientów (wymiana modułów, nie my się bawimy w dogłębną diagnozę). Praca jest od 7 do 15, od poniedziałku do piątku. Dostaję za to 6000zł na rękę. Zasięg wyjazdów to do 100km od siedziby firmy. Mam oczywiście samochód służbowy. Szef zapytał ile bym chciał więcej za gotowość pracy 365 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 22. Po zgłoszeniu awarii miałbym 8h na jej usunięcie. Ma być docelowo druga osoba jako zmiennik, więc można będzie rozpisać dyżury. Ile zażądać za tą dodatkową gotowość do pracy? Zgłoszeń jest średnio 5 dziennie. #praca #zarobki #finanse #serwis

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631630652b78520d6299c674
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 43
  • Odpowiedz
Szef zapytał ile bym chciał więcej za gotowość pracy 365 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 22


@AnonimoweMirkoWyznania: ja w ogóle bym się na takie coś nie zgodził, nawet i za 20K.
Ja mam mieć też swoje życie a nie nic nie mogę zrobić, zaplanować, wyjechać na wczasy.. nie jest to warte żadnych pieniędzy
  • Odpowiedz
@ElCidX: Jasne że nie zakłada drugiej pensji, to już lepiej by było zatrudnić drugą osobę aby obsłużyć więcej zleceń niż bulić jednemu człowiekowi dwie pensje. Szef pewnie myśli o podwyżce rzędu 1-1,5k maks. 12k netto raczej nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pokrycie 24/7 to czterobrygadowka, czyli 4 etaty takich jak Ty.Ty jak powiesz 6k za gotowość + zapłacone nadgodziny za prace poza Twoimi standardowymi godzinami to i Ty i pracodawca powinniście być zadowoleni. Inna sprawa ze bycie na gotowości co drugi tydzień (jak będziesz mieć zmiennika) to szybka droga do wypalenia. Jesteś wtedy na smyczy w pracy. Cen się, bo to duże poświęcenie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może jestem dziwny ale kto nie pracował na dyżur ten tego może nie zrozumieć.
To są zarwane nocki, rozwalony cykl dobowy zazwyczaj za niewspółmiernie małe do tego pieniądze za to co my poświęcamy.
Jedyny system jaki akceptowałem u siebie to że jak pracowałem na nocki to pracowałem na nocki i nie dyżurowałem w ogóle. Tak jeszcze jako tako da się żyć.

Wyobraź sobie pracujesz 8 godzin. Po pracy o
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: i ustal jakoś godziny zleceń żebyś nie musiał o 21:30 wyjeżdżać, bo o 7 mija już 8h. Np takie przyjęte po 20 będzie zrealizowane do 10 następnego dnia, inaczej może być tak wracasz do domu po 23 i przed 6 wyjeżdzasz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania przede wszystkim to zależy, glownie od twojej sytuacji życiowej, chęci i potrzeby większej ilości pieniędzy, jak generalnie na teraz jest ci dobrze to rzuć kwotę z kosmosu za którą jeśli się zgodzi będziesz w stanie się rok czy dwa przemęczyć, jak potrzebujesz kasy to podaj rozsądną kwotę i po prostu zasuwaj
  • Odpowiedz