Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pracuję w serwisie pewnego producenta. Praca polega na jeżdżeniu i usuwaniu awarii u klientów (wymiana modułów, nie my się bawimy w dogłębną diagnozę). Praca jest od 7 do 15, od poniedziałku do piątku. Dostaję za to 6000zł na rękę. Zasięg wyjazdów to do 100km od siedziby firmy. Mam oczywiście samochód służbowy. Szef zapytał ile bym chciał więcej za gotowość pracy 365 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 22. Po zgłoszeniu awarii miałbym 8h na jej usunięcie. Ma być docelowo druga osoba jako zmiennik, więc można będzie rozpisać dyżury. Ile zażądać za tą dodatkową gotowość do pracy? Zgłoszeń jest średnio 5 dziennie. #praca #zarobki #finanse #serwis

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631630652b78520d6299c674
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 43
Szef zapytał ile bym chciał więcej za gotowość pracy 365 dni w tygodniu


@AnonimoweMirkoWyznania: to raczej niemożliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) natomiast jezeli chodzi ci o bycie dyspozycyjnym przez caly rok, kazy dzien tygodnia, swiatek piatek... dzien pracy wydluzy ci sie o 7h(to juz prawie drugi etat, 6x2=12), wez pod uwage ze nietypowy, plus weekendy. 13000 minimum, ja bym bardziej celował 15 w górę, dyspozycyjność tez kosztuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy jak często masz wyjazd serwisowy. Samo siedzenie pod telefonem i czekanie na zgłoszenie to jedna sprawa a druga to ile faktycznie byś miał wyjazdów np w SB albo w niedzielę.

Jak teraz za 8h pracy bierzesz 6k netto to ja bym się dogadał na minimum 12k netto. Ale tylko pod warunkiem ze masz zamienika i dajesz swój grafik dyspo np co miesiąc.

Co serwisujesz?
@AnonimoweMirkoWyznania jeżeli to nie będzie hajs, po którym wypowiesz dwa magiczne słowa "o #!$%@?", to nie rób sobie tego mirku

Jak szef jest spoko to może i nie będzie tego wykorzystywal ale Ty po 2 miesiącach zdasz sobie sprawę, że nigdy faktycznie nie odpoczywasz, bo prawie ciągle masz być na telefon, bez naprawdę dobrej kasy nawet się nie zastanawiaj
gotowość pracy 365 dni w tygodniu w godzinach od 7 do 22


@AnonimoweMirkoWyznania: Żadne pieniądze nie są tego warte i nikt tak nie pracuje. To może działać tylko jeżeli np. masz tydzień pracy w ten sposób tydzień wolnego i 12k na ręke. Wtedy przez tydzień cię praktycznie nie ma dla nikogo, dla rodziny, znajomych ale sobie możesz spokojnei czytać książkę czy tam przeglądać wykop dostajesz telefon, jedziesz naprawiasz. A potem tydzień
wy chyba żartujecie z są stawką XD i co typ będzie siedział cały czas w domu w weekendy i święta za 500zł bo czeka na telefon?


@ciasteczkowy_otwur: 6000zł jest wart cały etat, za drugie 6k można wieć wynająć dugiego pracownika na drugą zmianę. Realnie więc oferta musi być mniejsza niż 12k netto. 2k/mc (czyli 1/3 pensji) za samo odbieranie telefonu i nie picie - przecież na reakcje ma 3-4h. Kluczowe jest
@AnonimoweMirkoWyznania: kosmos ze takie zarobki za stosunkowo prostą prace z niezbyt dużą odpowiedzialnością na głowie. Z perspektywy innych zawodów to bajkowa robota :) w zawodzie serwisanta naprzykład wind oprócz wymiany modułów ma sie po swojej stronie diagnoze, naprawy bieżące, okresowe badania z UDT i całą mase innych rzeczy z dyżurami naprzykład włącznie. A są tacy co robią w tym za 3k na ręke :(
a za taką gotowosc pod telefonem to
@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli jak dostaniesz zgłoszenie w sobotę o 21:50 to musisz zbierać majty i jechać?
Po mojemu to zależy od tego na jakim etapie życia jesteś. Ja pracuje/pracowałem z 'on callami' tyle że miałem być dostępny online na wezwanie - średni temat, rozbija Ci to weekend, z dzieckiem/żoną nie pojedziesz gdzieś dalej, Ty to nawet piwka nie wypijesz a ja chociaż mogłem siedząc w domu xD