Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, prośba o poradę.

TL;DR
Chciałbym zapisać się i skończyć studia zaoczne możliwie szybko i bez większego zaangażowania mojej osoby. Szukam uczelni w Polsce lub za granicą, która mi to umożliwi. Kasa w zasadzie nie gra roli.

Wersja długa:
Pracuję w bardzo dużym korpo 12 lat. Dyscyplina: księgowość, analityka, zarządzanie procesami. Od stanowiska praktykanta przez kolejne szczeble doszedłem do managera. Kiedyś kilka razy podchodziłem do studiowania ale maksymalnie doszedłem do 3 semestru. Brakuje mi wytrwałości. Zwłaszcza gdy widzę tę stratę czasu jaka towarzyszy studiowaniu.
Do tej pory brak dyplomu mi nie przeszkadzał. Widziałem, że moi koledzy awansują znacznie szybciej ode mnie, zostają dyrektorami, ale starałem się nie zwracać na to uwagi. Niestety niedawno dowiedziałem się, że nie mam już szans na realny awans w strukturach firmy. Dowiedziałem się też ile zarabiają inne osoby na podobnych stanowiskach do mojego i zdecydowałem, że czas coś zmienić.
Zacząłem chodzić na rozmowy kwalifikacyjne i tu ludzie chwalą moje doświadczenie i wiedzę ale mówią wprost, że nie mogą mnie zatrudnić na managerskie stanowiska bez dyplomu. Nawet gdy w finałowym etapie jednej z rekrutacji mój potencjalny, przyszły przełożony był pod wrażeniem mojej osoby i zapewniał, że brak dyplomu nie jest problemem, i HRy wrócą do mnie z listem intencyjnym, to po kilku dniach odebrałem telefon z informacją, że jednak jest to problem :(
Dlatego podjąłem decyzję o powrocie na studia. Mam sporo oszczędności więc kasa w zasadzie nie gra roli.
Najchętniej wybrałbym kierunki związane z księgowością albo zarządzaniem. Jeśli stacjonarnie to Warszawa. Chętniej zajęcia online. Mogą być zagraniczne uczelnie. Byle tylko zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Znacie jakieś uczelnie, które spełnią moje wymagania? Jest realne zrobienie licencjatu w mniej niż 3 lata? Może udałoby się przepisać oceny z przedmiotów, które zaliczyłem kiedyś na Koźmińskim?

#studia #zaoczne #korpo #korposwiat #pracbaza #studbaza #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6315c8062b78520d6299bfdc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie chcę Cię demotywować, ale skoro już byłeś na 3 semestrze, to już pół roboty za Tobą, trzeba było zacisnąć zęby i wytrwać, tak to już byś miał problem z głowy xD

a kiedy na tym Koźminie studiowałeś? Kiedyś to 10 lat temu czy bardziej 2? Idź na uczelnię i się dowiedz, może z koźminem coś ugrasz, skoro już miałeś zaliczone jakieś tam przedmioty.

Który lvl jesteś miras?
  • Odpowiedz
OP: @Zimny-jak-lod: lvl 33
Na Koźmińskim byłem 10-11 lat temu. Na pewno sprawdzę czy byłaby opcja dokończenia tam studiów np. od 2 roku albo chociaż przepisania ocen kilku przedmiotów. Jednak cały ten wątek założyłem żeby dowiedzieć się czy jest jeszcze jakaś szybsza/łatwiejsza droga o której nie wiem.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
GłuchyTygrys: A po co niby kończyć studia na podstawie tego co tu napisano?

Z 5lat+ expa i posiadaniem sporo w cv i nazwa uczeni na której się kiedyś było, angaż na b2b myślisz, że ktoś Ci każe dyplom przynosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co innego do wizy w USA lub Szwajcarzy mogą się pruć przy ofercie
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania idź na FIR na SGH zaocznie, dobrze się zorientuj jacy są najmniej wymagający prowadzący i takich wybieraj, później wybierz sobie najmniej wymagającego promotora. Chodź tylko na ćwiczenia i to tylko takie, gdzie sprawdzają obecność i się poucz z tydzień - dwa przed każdą sesją.

Najgorzej będzie z #!$%@? angielskim, bo tam wymagają żeby chodzić, nie da się go jakoś zaliczyć w inny sposób, nawet jakbyś był drugim Shakespearem to i tak
  • Odpowiedz