Wpis z mikrobloga

@M83_ no tak. Czyli 6h0min, 6h1min, 8h, każda z tych wartości się łapie
Pisałeś że pracujesz 6h, więc się łapiesz na 6-9. Chyba że masz 5h45min jako czas pracy, to wtedy już nie
@Galvay:To jest właśnie tak, że przysługuje Ci przerwa PO przepracowaniu 6h, czyli w tym przypadku nie miałoby to sensu. Poza tym, to i tak czas niepłatny i czasami lepiej nie siadać, bo później wstać się nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

będziesz miał napiwki


@erni13

Z napiwkami w Niemczech to trochę jak z Yeti ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Córka mojego znajomego, która dorabiała
@kurczakos1

To jest właśnie tak, że przysługuje Ci przerwa PO przepracowaniu 6h

A co to za głupota? Analogicznie nikt w DE by nie chodził na lunch o 12, bo nie przepracował 6h od rana.
Zawsze jest to 30 min na 6-9h pracy, a bierzesz przerwę zawsze w czasie pracy, inaczej idea przerwy by nie miała sensu xD
@Galvay: Być może niejasno się wyraziłem. Właśnie przy 6h (strzelam, że wychodzi mu pewnie 5,95) MOŻE jeszcze nie być przerwy, kapiszi? Nie miałem na myśli, że w np. 8 godzinnym dniu pracy musisz odczekać 6 xDDD
@Galvay: Jednak przy 6 też nie (pogrubiłem kluczowy wyraz), sprawa wyjaśniona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nach der gesetzlichen Pausenregelung steht Arbeitnehmern bei einer Arbeitszeit von MEHR als sechs Stunden eine Pause von mindestens 30 Minuten zu

Ab MEHRals sechs Stunden Arbeit sind 30 Minuten Pause vorgeschrieben.


Poza tym, jak mówiłem jest to czas NIEPŁATNY i np. u mnie w pracy z chęcią bym się jej pozbył.
@M83_: Przerwa nalezy sie powyzej 6 godzin - 30 minut. 10 i wlacznie to 1 godzina. Przynajmniej na mojej umowie tak to obowiazuje.
Czyli mozesz pracowac 7-17 i miec 30 minut pauzy, ale nie mozesz pracowac 7-17:30, bo musialbys zrobic jeszcze pol godziny.
Co do 6 godzin - to maks ktory mozesz pracowac bez przerwy. Powyzej 6 godzin musisz miec 30 minut.