Wpis z mikrobloga

W przypadku zakupu domu w okolicach Wwy, agent nieruchomości proponuje 2% netto prowizji. Macie doświadczenia ile można realnie ugrać? 1.2%? 1.5%?
Tylko 1 agencja ma ofertę, nie wiem czy biorą też od sprzedającego

#nieruchomosci
  • 13
@maur: wyslij znajomego niech obczai gdzie to. A ty sie dogadaj z wlascicielem na boku. Jesli nie podpisales umowy. Jak podpisales to juz nie na co negocjowac. Jak nie podpisales moze do 1.5 zjedziesz. To nanizsze co mi sie godzili.
@posepny1: takie zdjęcia domu, że nic nie znajdziesz. no i jak @robertx pisze, skoro nie tylko nie znajduje ogloszenia bezposredniego ale i nie ma innych agencji to zwieksza prawdopodobienstwo umowy na wylacznosc
@maur: Ja miałem mieć 3%, dogadaliśmy się na 2,5% - Ale i tak się opłacało bo baby sprzedające mieszkanie były niemiłosiernie #!$%@?ące i nie nie chciałbym chyba za te pieniądze się z nimi użerać xD
Pośrednik też miał ich dość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@robertx: umowa na wylacznosc polega na tym, ze tylko 1 agencja obsluguje sprzedaz i szuka potencjalnych nabywcow. Ale jak np jadac winda dogadam sie z sasiadem ze mu sprzedam mieszkanie, to maja gowno do gadania bo to nie oni znalezli klienta tylko ja sobie sam.
Wiem ze niektore agencje maja takie abuzywne klauzule i wyciagali by lape po prowizje tez w sytuacji ktora opisalem, co nie zmienia faktu ze w sadzie
@robertx na wyłączność polega na tym, że nie możesz podpisać z inną agencją, ale prywatnie możesz sprzedać. Przynajmniej ja tak miałam jak negocjowałam z agencjami warunki.
I skończyło się bezpośrednią sprzedażą xD
@maur ale możesz zadzwonić i zapytać o dokładniejszą lokalizację albo wysłać jakiegoś słupa na prezentację żeby zdobył adres a potem wrzucić do skrzynki liścik z prośbą o kontakt.
#!$%@?ć pośredników, banda kłamców i nierobów.
Nikt mnie tak nie przekonał do zakupu bezpośrednio od dewelopera jak oni xD