Wpis z mikrobloga

@Szakalio: auto jest z rozliczenia z używanych w salonie Skody. Przebieg sprawdzałem według historiapojazdu.gov i autobazy wszystko ok. Tylko czytałem że te skrzynie DQ200 potrafią się wysypać po 150kkm.
  • Odpowiedz
@bruhh: @Admast: Nie wiem czy wiecie, ale kupując 1.4 tsi, 1.5 tsi czy 1.8 tsi, nie ma innej opcji jak dq200 w przypadku ośki. A mimo wszystko lata tego dużo na naszych drogach.

@marcinpodlas8: U jednego pojeździ 180k, a u innego 120k. Najlepiej jakby była regularnie serwisowana. Co 60k km powinno się wymieniać w niej olej, a dla świętego spokoju to nawet i co 40k km.
  • Odpowiedz
@piwakk: czyli w suchej skrzyni też należy wymieniać olej co 60kkm? Bo oficjalnie niby nie a na forach wszyscy piszą że tak. Trochę boję się tej skrzyni z drugiej strony historia auta dosyć pewna tylko 130kkm najazdu. Cena też e miarę bo 50k pln.
  • Odpowiedz
@marcinpodlas8: Oficjalnie zależy od aso. Jedno powie nie, drugie niechętnie, a trzecie powie żeby zmieniać.

Tak jak pisałem, co 60k zmiana, a najlepiej nawet co 40k km, jeśli chcesz żeby pojeździło.

No to jeśli jesteś gotowy na ewentualną naprawę dsg, to brać jeśli z autem jest wszystko ok.
  • Odpowiedz
@bruhh: xD Widzę wiedza na poziomie szemranego ASO. Zdecydowanie należy wymieniać olej w DQ200.

Doedukuj się ;)

"Sama przekładnia DQ200 zalana jest 1,7 litra oleju o specyfikacji G 052 171, zaś w przestrzeni obwodu modułu mechatronicznego krąży 1 litr oleju o specyfikacji G 004 000"
  • Odpowiedz
@piwakk: Gościu dq200 ma 1.1l oleju w mechatronice a w środku ma może z 1.7l z tego co pamiętam. Wiedzę to ty masz zerową. Co ty chcesz tam wymienić? To tak jak w manualu.
  • Odpowiedz
No a co ci wyżej wysłałem? xD Doskonale wiem, co tam jest. I każdy normalny użytkownik tego auta wie, że należy tam wymieniać olej.
  • Odpowiedz
@bruhh: xD Zaraz się zacznie przepytywanie co robiłem z autem, a co nie :)

Chcesz to sobie rozsiewaj info jakie chcesz. Ale już nawet OP napisał: "Bo oficjalnie niby nie a na forach wszyscy piszą że tak." Każdy wszędzie gada, że wymieniać. Niektóre aso też mówią, żeby jak najbardziej wymieniać. Ściągam teraz auta chociażby z niemiec i 3/4 takich aut ma regularne serwisy DSG. Jak nie ma, to nie bierzemy
  • Odpowiedz
@bruhh: Sprzedawałem poleasingowe auta, odstawiałem do warsztatu różne auta na remonty skrzyni, jak tak bardzo chcesz już wiedzieć ;) Znajomy ma Golfa w 1.4 TSI. Wymianiał tam normalnie olej.

"Widziałeś ty w ogóle ją na oczy? ;) " już się zaczyna xD Nie jestem mechanikiem. Każdy świadomy użytkownik wie, że tam się wymienia olej. Tyle z mojej strony.
  • Odpowiedz