Wpis z mikrobloga

Pierwsze oficjalne zawody w #bieganie na dystansie półmaratonu oficjalny czas 1:41:10 celowałem w czas 1.45h wiec czas dla mnie idealny ( ͡º ͜ʖ͡º) cały dystans szedł gładko lecz kolo 16/17 km zaczęły baterie się wyczerpywać zauważyłem że dużo osób korzysta z żeli, polecacie stosować żele albo jakieś inne legalne wspomagacze? Jesli tak to jakie i w jakich odstępach czasu ( ͡º ͜ʖ͡º) #biegajzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1662292658fa3Z4yvYiny4DoSGk3PnkW.jpg
  • 7
@Gmeras: ja na maratony biorę, żele Ale lub izotoniczne Sis'a. Te drugie są lepsze bo nie trzeba ich popijać.

Na półmaraton biorę tabletki dextro bo przy mojej intensywności biegu żel po prostu mi nie wchodzi xD a te tabsy to takie cukierki pudrowe, tylko minus że jeden żel = 7 tabletek dextro
@Gmeras: też to wczoraj biegłem :) za jeziorem były dwa dłuższe podbiegi, więc mogło to w twoim wypadku spotęgować zmęczenie. osobiście zwykle mam 2-3 żele- 30g takie małe (są też 50-60 g) i wciągam je po jednym na pierwszych 3 punktach z wodą i popijam- są też żele których nie trzeba popijać- nie testowałem. Najważniejsze to przetestować je na treningu.