Wpis z mikrobloga

@LazyInitializationException: prywatnie też to było możliwe, tylko trzeba by było się uczyć i takie tam xD pierwsze pół semestru miałem 50% zniżki z racji wyników właśnie (nie załapałem się na 100% ani na dopłacanie)

pracy też nie brakowało - pierwsza praca przez uczelnię właśnie

w dodatku skrzynka studencka była zawalona wszystkim - darmowe (albo srogie promki na) kursy, kółka, projekty, wycieczki, oferty prac, staży, certyfikatów, uje muje dzikie węże. Jak
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: no i generalnie studia pokazały mi podstawy podstaw wielu ciekawych rzeczy - coś, czego nigdy mi by się samemu nie chciało ogarniać, u mnie nie posłużyło to jako zapalnik do obrania jakiegoś życiowego kierunku, ale tak czy siak - źle nie było, nie hejtuję
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: jak wiesz co chcesz zrobić to studia faktycznie są strata czasu bo po co mi były te wszystkie matematyki, statystyki i podstawy elektroniki nie wiem do dziś.

Jedyną zaletą programisty po studiach jest podstawowa wiedza na temat systemów operacyjnych, algorytmow i baz danych. No ale to można samemu ogarnąć w 3 miesiące a nie 5 lat.

No i jak ktoś skończył jakiś sensowny wydział to można założyć że nie
  • Odpowiedz
Dla samego papierka warto bo w HR często są zjeby, ale uczyć się musisz wszystkiego sam z innych źródel po godzinach.


@Passer93: papierek potrzebny tylko przy pierwszej pracy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoMoreTearsJustSmile: jestem po informatyce i ogólnie uważam, że 5 lat nauki to sporo za dużo. Dałoby się to ogarnąć w 3 lata ze spokojem. Ale jest też dużo zapychaczow przedmiotami typowo matematycznymi (uniwerek here). Cały plus studiów polega jednak na tym, że jak czegoś nie wiesz to możesz się spytać wykładowców. Nie muszisz szukać po necie i pytać się która książka lepsza, od czego zacząć itp. jest przygotowany konkretny program
  • Odpowiedz
Cały plus studiów polega jednak na tym, że jak czegoś nie wiesz to możesz się spytać wykładowców.


@pwone: Dawno się tak nie zaśmiałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoMoreTearsJustSmile: co do zasady Zgadzam się w 100%, natomiast papierek i tak trzeba mieć. Miałem to szczęście że nie dostałem się na wymarzony kierunek informatyczny i poszedłem do dwuletniego technikum informatycznego. Po technikum dostałem swoją pierwszą pracę i poszedłem na studia zaoczne. Kiedy moi koledzy pokończyli studia w ( niekoniecznie informatyczne) ja miałem już trzy lata i skończone studia inżynierskie. To technikum informatyczne to było tak naprawdę 2 lata wakacji.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: tta, sam pracuje w IT i wiem jak jest, PS. To prawda. Chyba że za programowanie uważasz klepanie szablonów html pod allegro xd jak taki programista ma coś zrobić więcej to potem jest yyy aaa yyy a co to takiego ja nie wiem yyyy jestem zbyt głupi yyy musze sie teraz uczyć z wikipedii
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: no i robia proste rzeczy typu odczytaj cos z bazy zapisz, nic zaawansowanego, zadne skomplikwoane dziedziny, do data science nikt ich nie wezmie bo ci ludzie statystyki nie ogarniaja ani nawet algebry, pewnie nie wiedza nawet co to macierze wiec do programowania grafiki komputerowej 3d tez sie nie nadadza, nawet nie wiem czy do baz danych ich sie powinno dopuszczac pewnie nie wiedza co to normalizacja do postaci normalnych
  • Odpowiedz