Wpis z mikrobloga

Tej zimy już w Polsce!


@xaveri1983: Mam nadzieje, że w Polsce już nikt się na to nie nabierze ( ͡º ͜ʖ͡º) Tutaj kilka dni temu widziałem niemowlaka w wózku z maseczką na twarzy plus taka plastikowa osłonka przeciwdeszczowa... było 35 stopni i pełne słońce (,)
Jak chodzę po ulicy bez maski, to jestem jeden jedyny i czuje się jak jakiś kosmita, do
cały świat przeżywa wojnę na Tajwanie, a u was chill ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@smierdakow: No bo Tajwańczycy tacy trochę są, na początku chill, a potem panika ( ͡° ͜ʖ ͡°) To samo jest przy trzęsieniach ziemi. W Japonii każdy wchodzi pod stół itp, a tutaj totalna wyjebka czekamy, aż skończy bujać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie chodzi o wirusy a o smog...


@xaveri1983: Pudło, chodzi o wirus i jeszcze fakt, że pofatygowali się o permanentną tabliczkę przykręconą do ściany + angielski jest jako pierwszy świadczy wymownie o tym do kogo przede wszystkim jest skierowany ten znak
Mi chodzi o smog xDDDD że w PL trzeba będzie nosić jak janusze "ekogroszek gumowy" albo granulat PET zmieszany z węglem odpalą.


@xaveri1983: Hahaha okej już rozumiem xD
Pamiętam, jak kiedyś wyszedłem tu na zewnątrz i poczułem taki znajomy zapach, tęsknotę i momentalnie jakbym się przeniósł do Krakowa... potem sprawdziłem poziom PM2.5 tego dnia i już zrozumiałem skąd to uczucie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fuji ładnie, ładnie. Ale lądu nie przebijecie. Mamy teraz w Kantonie mini ognisko, z czego z 3 przypadki są w mojej dzielnicy. Od północy żeby opuścić dzielnicę trzeba mieć test na covida zrobiony w ciągu 24 godzin. Jestem ciekaw jak będzie to wyglądać w praktyce, bo skąd ochroniarz w metrze będzie wiedzieć czy chcę wyjechać poza dzielnicę czy tylko chcę podjechać jedną stację metra w ramach tej samej dzielnicy...
ładnie, ładnie. Ale lądu nie przebijecie.


@matiwoj11: Nawet nie próbujemy ( ͡º ͜ʖ͡º) Podziwiam, że wciąż dajesz tam radę wytrzymać. Ja mam już tak dosyć tych masek tutaj, że na poważnie kombinuję wyprowadzkę, a to tylko w sumie "papier na twarzy". Poza tym życie się toczy zupełnie normalnie i można robić, co się chce, ale i tak psychicznie denerwuje mnie fakt, że muszę brać udział w
@xaveri1983: Liczę że w Polsce nikt nie wpadnie na wprowadzanie obowiązku tych masek na dworzu w związku ze smogiem. Jak ktoś chce niech sobie nosi ale na zasadzie dobrowolności.
Co za czasy że człowiek nie jest pewny czy nie wprowadzą bzdury o której 3 lata temu nikt by nawet poważnie nie wspomniał.
A jakby jednak wprowadzili to całe szczęście że mam doświadczenie z dwóch lat covida w unikaniu noszenia tego gówna