Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktos z was bral lub bierze BUPROPION?
https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=2655
Ja biore od od kilku miesiecy.
Dodatkowo lacze to z lekiem Brintellix. Dawkowanie: 1x Brintellix 10mg + 1x Welbox 150mg.
Problemy: wieczne zmeczenie, ahedonia, nadmierna sennosc w ciagu dnia, brak checi do zycia.

Jak bralem Welbox to troche mi to pomoglo bo na poczatku bylo takie WOW, mialem nagle sile i ochote do zycia, jak po narkotykach sie czulem (a przynajmniej to jest moje wyobrazenie narkotykow bo nigdy nie bralem). Potem efekt zszedl po paru tygodniach.
Od niedawna nie moglem dostac WELBOX w aptece to kupilem Bupropion Neuraxpharm i zaczalem go brac.
Niby to to samo bo zamiennik.
A jednak czuje sie inaczej.
Znowu mam taki efekt WOW, mam sile i energie do zycia, tak jak na poczatku brania welboxu.

Jak to jest mozliwe? Ktos z was mial podobnie?

#depresja #pytanie #psychiatria #psychologia #farmakologia #leki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6311df83326f7c32400ba153
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktos z was bral lub bierze BUPR...

źródło: comment_1662116207dLqmX8V9mZ0wcYJZMoVWVF.jpg

Pobierz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania:

Czy ktos z was bral lub bierze BUPROPION?


Kiedyś tak. Ja brałem wellbutrin bo jeszcze nie bylo zamienników w PL.

Jak bralem Welbox to troche mi to pomoglo bo na poczatku bylo takie WOW, mialem nagle sile i ochote do zycia, jak po narkotykach sie czulem


Czułem się podobnie. Coś na zasadzie: "ooo tak powinienem czuć się normalnie"

Znowu mam taki efekt WOW, mam sile i energie do zycia, tak
kapitan pompa: To jest znany efekt działania bupropionu - pogoogluj sobie frazę "honeymoon bupropion". Pojawia się on na początku terapii bupropionem, a później się to normalizuje. Po odstawieniu może się pojawić ponownie, ale nie nie odstawiaj leku tylko po to, by znowu poczuć ten stan, bo może się on nie pojawić i możesz sobie tylko tym zaszkodzić.

---

Zaakceptował: karmelkowa
@AnonimoweMirkoWyznania: oj tak, zaczęłam brać bupropion (dodatkowo od lat sertralina i lamotrygina) i przez o dziwo kilka miesięcy żyło mi się pięknie, pierwszy raz od LAT poczułam jak może się czuć ktoś bez depresji
Ale później zaczęłam odstawiać sertraline i przez miesiąc walczyłam z chęcią #!$%@? się, nie zawsze skutecznie
No ale tak czy inaczej mimo tego ze teraz jestem na takich dawkach jak na początku to już nie czuje tego