Wpis z mikrobloga

Jak programiści (szczególnie pracujący zdalnie) czerpią satysfakcję? Przecież z tego, że napisałeś jakiś kod, albo zdebugowałeś coś, dodając średnik, to niemożliwym jest czerpać jakąkolwiek satysfakcję. Siedzisz całe dnie w domu, po pracy też większość czasu w domu. Dni się mieszają między sobą, piątek czy sobota nie cieszą aż tak bardzo. Niby coś robisz, a tak naprawdę jakbyś nie robił nic. Zycie przelatuje ci przez palce.

Śmieszą mnie opinie, że praca zdalna jest taka wspaniała, bo nie trzeba dojeżdżać do biura. W przypadku IT, praca w biurze jest jedyną szansą na to, żeby nie zdziczeć. Tak, większość programistów to dziki. Dojazd do pracy, interakcje z innymi ludźmi w pracy, dojazd do domu - człowiek jest w ruchu i czuje że coś robi.

Jak porównać to do pracy np. hydraulika, elektryka czy nauczyciela? Taki hydraulik pojedzie do jednego klienta, pogada z Danuśką, wypije herbatkę, naprawi coś, zrobi coś realnego, pomoże innym. Można poczuć satysfakcję. A programiści? Co z tego, że zarabiają przeciętnie więcej, jak społecznie są lekko upośledzeni? Społeczeństwo szanuje ich tylko ze względu na zarobki.

#it #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #pracbaza #polska #wykop
  • 31
@WykopekRoztropek69: Pięknie podsumowane, właśnie tak widzę połowę swojego zespołu w #pracbaza XD Robiłem na zdalnej jakiś rok i czułem się jak dzikus, taka wygoda w postaci braku konieczności ruszania dupy do biura rozleniwia przez co później każde wyjście z domu staje się wyzwaniem
@WykopekRoztropek69: Mi się wydaje, że ludzie po prostu zapomnieli jak wygląda praca między ludźmi. Jak pracowalem w 100% zdalnie przez dłuższy czas to też mi się wydawało że to jedyna słuszna opcja, dopóki nie zacząłem wpadać do biura i nie przypomniałem sobie jak wygląda oldskulowa praca - pełne odcięcie od spraw domowych, omawianie rozwiązań face2face, kabaret na ołpenspejsie, itd. ofc z zalet home office też warto korzystać, praca hybrydowa to odpowiedź
Lubiłem pracować z biura kiedy pracowałem w miejscu gdzie były normalne pokoje a nie open space. W miejscu gdzie pracuję teraz jest niestety open space i na chwilę obecną wolę pracować z domu nawet wtedy jak moje dziecko jest chore i robi #!$%@? w domu bo jest i tak spokojniej niż w biurze.
@WykopekRoztropek69: nikt nie szanuje programistów za zarobki bo masa prawnikow,.lekarzy kosi 2 razy więcej. Tak samo wspomniany fachowiec hydraulik, elektryk, mechanik.

To że w IT zarabia się krocie to mit. Statystyki GUSu nie uwzględniają kilku milionów na działalności gospodarczej wtedy średnia w polszy nie byłaby 4k tylko 8k a średnio programiści mają 8k na rękę.

Biedniejsza klasa średnia

A co do satysfakcji to 100% prawdy, praca daje gorszy nastrój. Ale jak