Wpis z mikrobloga

@JestemZielonka123: Już ja to widzę jak na wschodniej Polsce tak internet pociągnęli xD Wiele powiatów na wschodzie Polski w tym roku dopiero światłowód dostali a wiele jeszcze ma to dopiero w planach na najbliższe 5 lat.
Tą mapę to Ci salon Orange pokazał czy inny dostawca? Oni zawsze koloryzują jak chcą sprzedać a później nie ma zasięgu.


@kidi1: dwa lata temu zadzwonił do mnie konsultant z Orange w spawie internetu.
30 minut pitolenia i namawiania, po czym na koniec mówi, że już sprawdza kiedy mogliby przyjść i mnie podłączyć.
"yyyyyyyyyy eeeeeeeeeee yyyyyyyyyyy niestety w tym momencie nie mamy możliwości podłączenia internetu w Pana bloku" ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fevx: Bo szczerze to zestaw zewnętrznych anten LTE+router to jakieś 600zł i masz znośny internet. Jednak wychodzi sporo taniej niż starlink. Tylko chyba ludzie nawet nie mają świadomości, że tak można.
Bo szczerze to zestaw zewnętrznych anten LTE+router to jakieś 600zł i masz znośny internet. Jednak wychodzi sporo taniej niż starlink. Tylko chyba ludzie nawet nie mają świadomości, że tak można.


@Kontestator: wychodzi znośny jak mieszkasz w mało zaludnionej okolicy a nie gdzie jest 1 BTS na 5 wsi który ledwo dyszy i co z tego, że masz dobry zasięg jak 50 Mbps to masz o 4-5 rano a w dzień 5-10.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JestemZielonka123: nie no nic z tego, tylko to 5 razy więcej niż LTE, więc to taka alternatywa, jak wybór samolotu zamiast PKS-u, jeśli masz zamiar wybrać się na wycieczkę do Krakowa. Można, ale dla wielu to o wiele za dużo
wskaż mi proszę miejsce w Polsce gdzie jest 1 BTS na 10 wsi, bo nawet patrząc w jakieś Bieszczady i Podlasie nie mogę znaleźć takiego miejsca.


@Kontestator: A gdzie ja napisałem na 10? Wszędzie są takie miejsca i mimo dobrego albo bardzo dobrego zasięgu transfery są marne i wiem co mówię bo mieszkam w drugim takim miejscu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JestemZielonka123: No ale przykładu nawet dla 5 wsi nie chcesz podać. Możesz mieć zwyczajnie pecha, że akurat Twój operator ma BTS za górką, niby RSSI pokazuje, że jest nieźle, ale to nie do końca prawda. Niestety szczególnie w pagórkowatym terenie tak się zdarza. W takim przypadku do internetu należy wybrać operatora, którego BTS nic nie przysłania. W niego wycelować anteny i jest dobrze.
@MamByleJakiNick: Dobrze trafiłeś, z GSM to jest totalna loteria. Gdy byłem zmuszony do korzystania prywatnie z internetu GSM myślałem, że się zaszlachtuję (down max 3mbitps up 0,5 przy dobrych wiatrach) i przy pierwszej dogodnej okazji wziąłem wpierw internet radiowy a potem światłowód.
No ale przykładu nawet dla 5 wsi nie chcesz podać. Możesz mieć zwyczajnie pecha, że akurat Twój operator ma BTS za górką, niby RSSI pokazuje, że jest nieźle, ale to nie do końca prawda. Niestety szczególnie w pagórkowatym terenie tak się zdarza. W takim przypadku do internetu należy wybrać operatora, którego BTS nic nie przysłania. W niego wycelować anteny i jest dobrze.


@Kontestator: masz, pierwsze z brzegu, ~50 km od Warszawy.
Pobierz JestemZielonka123 - > No ale przykładu nawet dla 5 wsi nie chcesz podać. Możesz mieć ...
źródło: comment_1662041774AlB3X3ItiuWOK6N1KWVGNU.jpg
@Kontestator: ja akurat światłowód sobie podłączam ( ͡° ͜ʖ ͡°) wychodzi mnie taka inwestycja około 1000 zł + koszt wykopania dołu pod kabel, ale to po znajomości będzie więc niedużo.