Wpis z mikrobloga

@JestemZielonka123: u mnie wkamienicy w centrum Łodzi nawet nie ma światłowodu i net leci po kablu telefonicznym. Jak gadałem z typen z orange jak zakladalem intrenet to powiedział, ze to problem wiekszosci kamienic w lodzi i szanse na przylaczenie swiatlowodu w najblizszym czasie sa znikome, ze wzgledu na to, ze wspolnota musi przeglosowac cos takiego a zebranie wszystkich udzialowcow nie udalo sie od wielu lat. Dodatkowo w momencie kiedy wiekszosciowym wlascicielem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JestemZielonka123: u mnie na zadupiu nikt nawet nie ma w planach ciągnięcia światłowodu, żyje na LTE, który mimo, że ma cztery kreski to ledwo zipie bo nadajnik przeciążony przez całą dobę xD Te piękne mapki operatorów nijak mają się do rzeczywistości
@JestemZielonka123: Fajna mapka. A potem się okazuje że światłowód jest w nowych blokach gdzie łatwo wykonać instalacje. Sprawdzisz stare kamienice to w większości miedziane kable pamiętające komunę. A jak zabytkowe to już miedź pewna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JestemZielonka123: Suwalszczyzna here, niedaleko granicy z Białorusią: nie da rady zrobić Orange Światłowód, pytałem. A LTE to mi gówno da gdy muszę być na Teams ciągle na połączeniu w trakcie pracy i mieć bardzo stabilne łącze.

Na szczęście lokalna firma kładła światłowód i oferują internet. Gdyby nie to, musiałbym pomyśleć o Starlinku.

@Fevx: A masz zewnętrzne anteny kierunkowe wycelowane w BTS? Sam cisnę na LTE, ale blisko do BTS i
Cóż to i tak lepiej niż pod Wrocławiem, gdzie typ wziął zaliczki w 2019 na światłowód, sprzedał udziały i #!$%@?ł z zaliczkami xD

Dzięki temu pół gminy podwrocławskiej wioski od 2019 jedyne co ma to obietnice na papierze i grupowy pozew przeciwko naciągaczowi


@Igbt: Która gmina?
no można powiedzieć że polaków stać na starlinka bo z mapy wynika że jest u nas bardzo duże zainteresowanie. Jak się zobaczy na ich stronie to widać że mamy je największe wśród krajów europejskich i chyba drugie na świecie po usa xd.


@krzysiek546: albo stać albo wszyscy mają tak #!$%@? internet na tle innych krajów, że są w stanie za normalny zapłacić każde pieniądze XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominias: Ta też się doprosić nie mogę. Mieszkam w bloku, centrum miasta Wojewódzkiego, gdzie wszystko jest zrobione pod instalację. W każdej klatce jest pion, a na ulicy w studzienkach od ponad 5 lat jest światłowód itd.

I co w związku z tym? No cały #!$%@?. Orange ma w dupie inwestycje w miastach. Już nie mówiąc o blokach, gdzie są monopolistami, bo z doświadczenia wiem, że jak w bloku jest UPC to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kontestator: nie no nie używam LTE innego niż w telefonie w tej chwili tam u teściów, ponieważ wiem że zaraz będzie kabel. Może teraz by dało radę bo postawili BTS jakieś 10 km dalej ale nawet nie będę próbował.