Wpis z mikrobloga

@JestemZielonka123: Na obrzeżach Opola zasięg jest taki, ze LTE często wywala na 3G, a i tego jest jedna kreska. Światłowod możesz sobie sam przekopać i płacić miastu za poprowadzenie twojego kabla pod ich droga, Orange ma to w dupie i nie jest zainteresowane stworzeniem infrastruktury, jedynka jakas mała firma ze śląska łaskawie udostępni ci ofertę i przywiezie kabel, który sam musisz wkopać i podłączyć. I powtórzę: to nie Bieszczady tylko miasto
@JestemZielonka123: ta mapa to są chyba pobożne życzenia. Przykład - Mazowsze, dom położony pomiędzy dwoma miastami powiatowymi (po ok. 20 km) do każdego z nich. Zasięgu komórkowego umożliwiającego jakąkolwiek rozmowę telefoniczną praktycznie brak, światłowodu nie ma i nie będzie bo daleko od innych zabudowań. Internet mobilny działa tylko dlatego, że zainstalowane są anteny zewnętrzne. Nie pogadasz na nim przez wifi calling, nie obejrzysz niczego na Netflixie bo prędkości są zwyczajnie śmieszne.
@JestemZielonka123: czekam 3 rok na podłączenie światłowodu. LTE jest, ale odległość i obciążenie BTSa pozwala na transfer 10-20Mb przy dobrej pogodzie, deszcz to 50% spadek lub totalny brak neta. Czekam do końca roku na cokolwiek a jak się nie doczekam kupuje starlinka.
@krzych0: niestety. Zasięg na LTE to nie jest problem, wystarczy antena za 200-300 by mieć sensowny zasięg pozwalający na prędkości po 200 Mb/s ale co z tego jak jest jeden BTS na 5 wsi i jest #!$%@? po brzegi. Jak masz możliwość to zobacz jakie są czestotliwości u Ciebie na BTS (http://beta.btsearch.pl) i posprawdzaj te niższe - czyli jak np jest 2100, 2600 Mhz to spróbuj 2100, często jest
@JestemZielonka123: żeby złapać dobry zasięg LTE na zadupiu musiałem jednemu klientowi kupować dwie anteny kierunkowe no i super, zasięg jest ok ale przez pół roku BTS był tak przeciążony, że nie było szans na prędkości powyżej 5mbps XD
Niedawno dopiero zbudowali kolejną wieżę to się lekko "odetkało" ale co mi się dostało reklamacji i musiałem tłumaczyć, że to nie jest moja wina a operatora to.. ehhh.
żeby złapać dobry zasięg LTE na zadupiu musiałem jednemu klientowi kupować dwie anteny kierunkowe no i super, zasięg jest ok ale przez pół roku BTS był tak przeciążony, że nie było szans na prędkości powyżej 5mbps


@Zjem_Ci_nos: no jak ktoś myśli, że będzie mu cokolwiek działać bo kupi router LTE i postawi go w środku budynku to powodzenia, ale wiem, że tak myśli większość ludzi co nie ma o tym pojęcia.