Wpis z mikrobloga

Córka w 4 klasie dostała plan lekcji na piątek.
Co powiecie na tak "delikatną" sugestię, żeby wybrać religię zamiast etyki?

Religia pomiędzy lekcjami, po religii język polski, więc trzeba czekać.... a potem etyka za kolejne dwie godziny.

Niby jest wolność wyboru, ale tak jakby nie do końca.
Propaganda tak subtelna, jak przywalenie cegłą w łeb. Masz wybór, śmieciu, więc co tam szczekasz?

#polska #bekazkatoli #religia #szkola #katolicyzm #katotaliban #neuropa
Pobierz jamtojest2 - Córka w 4 klasie dostała plan lekcji na piątek.
Co powiecie na tak "deli...
źródło: comment_16619648197OXYzQcySxYMDtCs1KOT0y.jpg
  • 111
Jestem jak najbardziej za usunięciem religii ze szkół i to jak najprędzej. Ostatnio rozmawiałem z jednym z uczniów klasy 8, co tam robią na religii, to pokazał mi swoją pracę, kolorowanie różańca () ale idąc tokiem myślenia, że każda religia czy etyka ma być na końcu lub na początku lekcji nie przejdzie. Choćby przy zwykłej szkole, 8 klas, 5 dni w tygodniu, 2 godz religii w każdej klasie.
To jest w ogóle jakiś absurd, że magowuevw sukniach doprowadzili do tego, że zrównujemy etykę do nauki o dziadku w chmurze. Przecież to są dwie zupełnie odmienne sprawy.
@jamtojest2: wy i te wasze teorie spiskowe, daliby wam zadanie ułożyć plan lekcji na cały semestr całej szkole to byście się posrali a nie ułożyli według tych wszystkich waszych widzimisiów. Pojęcia nie macie jaka to jest operacja organizacyjna dla dyrektorów co roku.

@jamtojest2:

U mnie w szkole etyka była zawsze w tym samym czasie co religia. Zajęcia prowadzili świetni nauczyciele którzy nie dość że robili to z pasją to jeszcze znali się na tematach etyki/filozofii.
Najczęściej zajęcia mieliśmy w ten sposób zorganizowane, że jedna lekcja w tygodniu była przeznaczona na etykę, a druga na filozofię.

Dyskutowaliśmy nad zagadnieniami z filozofii, problemami etycznymi, każdy miał prawo przedstawić swoje zdanie i pilnowana była kultura wypowiedzi.