Wpis z mikrobloga

@smallboobslover w ogóle nie it. Nie chcę mówić bo miałem dość rzadko spotykany (na skalę kraju) zawód związany z transportem i spedycja. W zwiazku byłem super specjalista, ale w dość hermetycznej dziedzinie. A co się stało? No cóż, fart. W końcu znalazła się ciekawa oferta pracy w korpo, związana z transportem, ale całkiem inna, więc przebranżowienie i start niemalze od zera. Wszystko na jedną kartę. Dużo znajomych w korpo pracowało to mi
  • Odpowiedz
@Corranh: Podróżować dalej niż do Azji czyli gdzie dokładnie, że jest jakoś drożej?


@dnasstorm: USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Brazylia. To tak na szybko. W różnych krajach różne rzeczy nabijają koszty. W USA wydasz, chore na polskie realia, pieniądze na hotele i knajpy, jak lecisz do Australi, czy NZ to te 8k może Ci nie starczyć na bilet dla 2 osób , a w Brazyli 4k wydałem na same loty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Corranh: To coś drogie te loty między miastami w Brazylii. Zależy jakie kto ma potrzeby. Ja np. jestem minimalistą i żyję bardzo podobnie jak gdy zarabiałem kilkanaście razy mniej niż teraz a również lubię pozwiedzać miejsca gdzie leci się ponad 10h. A z rzeczy to nie potrzebne mi auto z salonu, Rolex czy ubrania Gucci.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: haha no dobra nie przeczytalem, to samozaoranie zaliczone :P
Widzisz, to tylko potwierdza jaka sie ma odklejke jak sie poruszasz w okreslonym srodowisku, ze sie na to zalapalem ;)
  • Odpowiedz
8000 netto to jest 10% najbogatszych polaków


@Corranh: @suqmadiq2ama: tak czy siak postrzeganie tego przez pryzmat aktualnych zarobków jest dosyć krzywdzące.

Ktoś może zarabiać 6k miesięcznie, ale to jest przychód z jego 3 wynajętych mieszkań.
A ktoś inny może zarabiać 20k miesięcznie, ale jak sam nie ma mieszkania i wynajmuje, to nadal jest biedniejszy niż ten pierwszy.

Należałoby przenieść uwagę z obecnych przychodów na ogólny stan posiadania.
  • Odpowiedz
Na tym portalu to o niczym nie można napisać : D Ktoś chciałby coś o dzieciakach napisać, to jak wpis wleci w gorące, to zaraz się zlecą debile, co nie mają nic mądrego do powiedzenia i będą cisnąć autora. Ktoś chce napisać o zarobkach - spoko, czemu nie?
To o czym można tu pisać? O polityce? O zmianach klimatu? O sporcie?
  • Odpowiedz
@dnasstorm: Mam wrazenie ze wlasnie stad biora sie self-made bogacze. Dla nich wlasnie to "co innego" , "wolny czas" to jest robienie dalej roboty. Niektorzy nie potrafia inaczej niż tylko robotaju , tak sa nauczeni. Tylko że to trzeba umieć robić robotaju co daje efekt a nie dwa razy dluzej skladac dlugopisy na taśmie. 90% ludzi nikt nie nauczył bo nie mieli rodziców sukcesu, stąd dzieci milionerów wiedza jak byc milionerami
  • Odpowiedz