Wpis z mikrobloga

Ukraina, walczący mężczyźni, imprezujące kobiety, służba w wojsku, etc.

Problem jest poważny. O tym, że kobiety powinny iść w kamasze mówił między innymi Wolski na kanale Historia Realna. Był to odcinek przy okazji ogłoszenia rozbudowy Sił Zbrojnych RP. Powiedział jednocześnie, że jego zdaniem nie wejdzie to w życie bo dla każdej partii to byłoby samobójstwo. Kobiety, czyli 50 procent elektoratu przestałyby na taką partię głosować. Niestety nasza kultura jest głęboko ginocentryczna i sytuacja mężczyzn w kraju pogarsza się, a wojna na Ukrainie obnaża pod tym względem głęboką hipokryzję.


Jest to oczywiście młyn na wodę dla r0syjskich trolli. Podłapali temat, który jest realnym problemem i będę teraz na to grać. Niestety z jednej strony musimy ten problem podejmować, z drugiej nie dać sobie wmawiać, że hehe nie ma za co walczyć.

#ukraina #rosja #wojna
  • 8
@Uriel12: Dlatego mam nadzieje,ze duzo panow zrozumialo,ze tak wszystko spoko rownouprawnienie,ale jak wchodzi do gry powazny konflikt,to jestescie tylko kupa miesa :D
Dlatego spiełdałamy!
Nie bede wojował za obrzydliwe polki.
@Uriel12: ciekaw jestem czy kobiety na Ukrainie faktycznie mają tak wiele "przywilejów" jak to niektórzy opowiadają ekstrapolując na Ukrainę amerykańską kulturę. Ukrainę też toczy choroba parytetów i "równouprawnienia"?
@dzangyl: Nie znam Ukrainy na tyle dobrze by podawać wiarygodne dane, ale też na wykopie piszą Polscy, a nie Ukraińscy incele i mgtow. A w Polsce wiek emerytalny, orzecznictwo rozwodowe, orzecznictwo w sprawie wychowania dzieci, mniejsze wyroki za to samo przestępstwo i wiele wiele innych. Teraz ci mężczyźni patrzą na Ukrainę i zakaz wyjazdu mężczyzn z Ukrainy i myślą sobie tak: no fajnie, nie dość, że jestem dymany w moim kraju
wiek emerytalny, orzecznictwo rozwodowe, orzecznictwo w sprawie wychowania dzieci,


@Uriel12: no i to są realne problemy z którymi należałoby walczyć, a nie z rzekomym poborem do wojska i zakazem wyjazdu z kraju, bo nie wiem skąd wymysł że u nas byłoby tak samo jak obecnie na Ukrainie.